NEKA SE PRIPREMI PORTUGAL Srbija na krilima Vlahovića srušila Azere (VIDEO)
EPA-EFE/ANDREJ CUKIC

SRBIJA - AZERBEJDŽAN 3:1

STRELAC: Vlahović u 30. iz penala i 54. i tadić u 83. iz penala za Srbiju, a Mahmudov u 45+2. minutu za Azerbejdžan.

SRBIJA: Rajković, Veljković, S. Mitrović, Nastasić, Lazović (od 88. Maksimović), Grujić (od 66. Tadić), Lukić, Milinković-Savić, Kostić (od 75. Radonjić), Vlahović (od 88. Mladenović), Jović (od 65. A. Mitrović).

AZERBEJDŽAN: Mamadalijev, Krivočuk, Medvedev, Haghervedi, Huseinov (od 63. Mutalimov), Garajev, Mahmudov (od 84. minut Mustafajev), Salahi, Abdulajev (od 73. Nurijev), Dadašov (od 73. Šejdajev), Ozobić (od 74. Alaskarov).

SUDIJA: Erik Lambrehts (Belgija). GLEDALACA: 6.000.

Reprezentacija Srbije pobedila Azerbejdžan 3:1 i tako sačuvala šansu da se bori za direktan plasman na Mondijal. Izabranici Dragana Stojkovića Piksija su i u kombinovanom sastavu, na krilima fenomenalnog Dušana Vlahovića, stigli do važne pobede, koja je u jednom trenutku došla u pitanje posle kardinalne greške golmana Predraga Rajkovića. Srećom, "orlovi" su u drugom poluvremenu pokazali kvalitet kad je bilo najvažnije i sad će se mirno spremat za 14. novembra i Lisabon, gde će imati šansu da pobedom nad Portugalom overe vizu za Katar. Portugal je večeras deklasirao Luksemburg 5:0 i tako potvrdio ulogu favorita.

Tok utakmice mogli ste pravite uživo na portalu alo.rs

90. minut - igraće se pet minuta nadoknade

83. minut - GOOOOOOOL! Dušan Tadić je siguran sa bele tačke

81. minut - PENAL! Medvedev je igrao rukom

73. minut - trostruka izmena u gostima, kao u hokeju

69. minut - zicer za Aleksandra Mitrovića, ali brani Magomedalijev

69. minut - Palinja za vođstvo Portugala 4:0 protiv Luksemburga

63. minut - Vlahović imalo da dođe do het-trika

56. minut - Jović iskosa sa sedam, osam metara pogađa spoljni deo mreže

54. minut - Abdulajev šutira preko prečke sa ivice šesnaesterca

53. minut - GOOOOOL! Vlahović, ponovo!

52. minut - prečka! posle udarca SMS-a golman Azera skreće loptu do prečke

Nije bilo promena u poluvremenu

DRUGO POLUVREME

POLUVREME

45+2. minut - GOL! 1:1 - Mahmudov koristi katastrofalnu grešku Rajkovića

43. minut - Jović je šutirao glavom sa sedam, osam metara, ali pravo u golmana gostiju

42. minut - gol Sergeja Milinković-Savića je opravdano poništen zbog ofsajda

39. minut - Filip Kostić je sa oko 15 metara šutirao pravo u golmana gostiju

30. minut - GOOOOOL! Vlahović je rutinski matirao golmana gostiju, nije se uplašio nepisanog pravila da onaj nad kojim je napravljen penal ne izvodi najstrožu kaznu

29. minut - PENAL! Hagverdi je oborio Vlahovića i dobio žuti karton

25. minut - novi pokušaj gostiju, ali brani Rajković udarac Salahlija

23. minut - Grujić sa dvadesetak metara šutira iznad gola

20. minut - SREĆA ZA SRBIJU! Zicer je posle kontranapada imao Ozobić, ali je šutirao pored gola u situaciji jedan na jedan sa Rajkovićem

18. minut - Portugal gazi, Bruno Fernandeš za 3:0

16. minut - kakve dve šanse u jednom napadu, ali ni Lazović ni Sergej nisu uspeli da matiraju golmana gostiju

14. minut - ponovo stativa, umalo autogol Azera

13. minut - loše vesti iz Portugala, "selesao" već vodi 2:0, oba gola Ronaldo je dao sa bele tačke, u 8. i 13. minutu

11. minut - Vlahović pogađa stativu

5. minut - pritisak "orlova", ali za sad bez šansi