BENZEMA I MBAPE ZA SLAVLJE "TRIKOLORA"! Francuska posle preokreta srušila Španiju i osvojila Ligu nacija!
EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Francuska je u velikom finalu na stadionu "Đuzepe Meaca" pobedila Španiju sa 2:1 (0:0).

Bio je ovo meč u kojem su viđena dva potpuno različita poluvremena.

U prvom delu je bila bleda igre na obe strane, a pravih prilika gotovo da nije ni bilo.

A, onda je usledio spektakl u drugom.

Španija je povela u 64. minutu preko Mikela Ojarsabala. Serhio Buskets je sjajnim pasom pronašao kapitena Real Sosijedada, koji se oslobodio Upamekana i matirao Iga Lorisa. Minut pre toga je Teo Ernadez pogodio prečku.

Usledio je ekspresan preokret Francuske.

Izjendačenje "trikolorima" doneo je Karim Benzema u 66. minutu. Dobio je pas Kilijana Mbapea i potom sa strane uputio sjajan udarac za 1:1.

Pobedu Francuzima doneo je Mbape pogotkom u 80. minutu. Teo Ernandes je povukao loptu, a onda proigrao Mbapea koji je relizovao ukazanu priliku.

Negodovali su Španci i tražili ofsajd, ali je nakon VAR provere utvrđeno da istog nije bilo.

Do kraja je Španija imala još dve dobre šanse, međutim, istakao se Loris sjajnim odbranama i tako sačuvao prednost svoje reprezentacije.