POMERAJU GRANICE Italijani postavili svetski rekord
EPA-EFE/Carl Recine

Nema stajanja za "azure", a kako su se zaleteli, ne bi bilo čudo da doguraju i do finala Evropskog prvenstva. Reprezentacija Italije je u meču osmine finala protiv Austrije (2:1 posle produžetaka) postavila rekord po broju minuta bez primljenog gola na takmičarskim utakmicama.

Italijani su protiv Austrijanaca prevazišli broj od 1.142 minuta – toliko dugo je prethodna najuspešnija odbrana izdržala. U pitanju je takođe bila selekcija Italije. "Azuri" su tad bili predvođeni legendarnim golmanom Dinom Zofom i nanizali su seriju utakmica od 1972. do 1974. godine bez primljenog gola.

Rekord Italije Roberta Manćinija ipak nije mnogo veći od onog iz sedamdesetih – Kalajdžić je pogodio za Austrijance u drugom produžetku utakmice osmine finala. Sastav „Azura“ od početka turnira igrao je još protiv Turske, Švajcarske i Velsa, a Đanluiđi Donaruma je “kapitulirao” tek u nokaut-fazi.