NOĆ REKORDA Italijani u istoriji, Jugoslavija sprečila Dance da se (po)hvale na sva usta
EPA-EFE/Carl Recine

Italija je u osmini finala Evropskog prvenstva posle produžetaka pobedila Austriju 2:1 i izborila četvrtfinale.

Italijani su na ovoj utakmici srušili svetski rekord po broju minuta bez primljenog gola kada je u pitanju reprezentativni fudbal.

Izabranici Roberta Manćinija nisu primili gol u regularnih 90 minuta protiv Austrije i tako su srušili rekord koji je držala italijanska generacija od 1972. do 1974. godine s legendarnim golmanom Dinom Zofom.

Poslednji gol Italijani su primili još u oktobru prošle godine od Holandije (1:1), a od tada do gola koji su zabili Austrijanci prošlo je 1.168 minuta.

Dosadašnji rekord bio je 1.143 minuta.

Izabranici Roberta Manćinija su srušili i sopstveni rekord po broju utakmica bez poraza.

Ovo im je bila 31. utakmica zaredom bez poraza, a pre toga 30 utakmica nisu izgubili od 1935. do 1939. godine.

Poslednji koji su ih uspeli pobediti su bili Portugalci 2018. godine u Ligi nacija 1:0.

Danska je u četvrtfinalu ovogodišnjeg EP nakon pobede 4:0 nad Velsom.

Danci su postali prva reprezentacija u istoriji evropskih prvenstava koja je na dve utakmice zaredom postigla bar četiri gola.

Pre pet dana je pred svojim navijačima u Kopenhagenu pobedila Rusiju 4:1.

Današnja je pobeda druga najveća u nokaut fazi Evropskog prvenstva nakon trijumfa Holandije protiv Jugoslavije 2000. godine - 6:1.