RADUJE SE CRVENO-BELI MADRID! Atletiko šampion Španije!
EPA-EFE/Ballesteros

Atletiko je šampion Španije, 11. put, a prvi posle 2014. godine. Crveno-belima je pobeda nad Valjadolidom, ostvarena posle preokreta, obezbedila titulu, Realova pobeda nad Viljarealom je "pirova"!

Uz šampiona Atletiko i Real, u Ligu šampiona će i Barselona i Sevilja! U Ligu Evrope će Sosijedad i Betis, dok će Viljareal u kvalifikacije za Ligu konferencija, osim ako ne osvojio Ligu Evrope i tako obezbedi Ligu šampiona. U tom slučaju će Sevilja "izvisiti" za elitu.

Iz La Lige su ispali Ueska, Valjadolid i Eibar.

Atletiko je od prvog minuta pritiskao Valjadolid, izabranici Dijega Simeonea su imali nekoliko dobrih prilika, a u 18. minutu ih je stigla kazna, oskar Planjo je iskoristio kontranapad i doveo Valjadolid u vođstvo.

Veliku šansu je imao Luis Suarez u 33. minutu, ali brani golman domaćih.

Korea izjednačuje golom u 57. minutu, Atletiko ima širom otvoren put ka tituli. Preokret je režirao Luis Suarez 21. golom u sezoni!

Viljareal je vodio u Madridu golom Pina u 20. minutu. Real se ponadao da je izjednačio u 55. minutu, ali je gol Benzeme poništen zbog ofsajda. Benzema ipak postiže gol za 1:1 u 87. minutu. Preokret Realu je doneo Luka Modrić u 90+2, ali nedovoljno je to bilo ekipi Zinedina Zidana.