Aba liga

Dugo su "zvezdaši" čekali da vide novi tim crveno-belih na delu i dočekali su jako sigurnu partiju izabranika Duška Ivanovića na gostovanju u Laktašima.

Igokea se držala samo u prvom poluvremenu, a onda potpuno pala. Dodali su gosti gas kada je bilo potrebno, a Ivanović je uspeo da rasporedi minutažu nosiocima igre, pa je tako najduže vreme na terenu proveo Rokas Giedraitis sa 26 minuta.

Aba liga

ABA liga/Igokea/Marija Vuruna

Crveno-bele je predvodio Majk Tobi sa 19 poena, Rokas Geidraitis ubacio je 12, Dalibor Ilić 11, a Luka Mitrović 10. Miloš Teodosić je u prvom zvaničnom meču za Zvezdu "podelio" sedam asistencija, uz četiri poena.

Za Zvezdu nisu igrali bolesni Adam Hanga, nedovoljno spremni Šabaz Nejpir i Dejan Davidovac, kao ni povređeni Nemanja Bjelica.

Kod domaćina Nikola Tanasković postigao je 16, a Dejan Jeremić 15 poena.

IGOKEA - CRVENA ZVEZDA 63:81 (17:20, 15:20, 13:26, 18:15)

Hala: Sportska dvorana Laktaši, Sudije: Damir Javor, Miloš Koljenšić, Mario Majkić

IGOKEA:  Bošković, Atić, Delalić, Tanasković, Jošilo, Nakić, Nikolić, Gordić, Milosavljević, Karmajkl, Jeremić, Mudi.

CRVENA ZVEZDA: Lazarević, Teodosić, Mitrović, Lazić, Simonović, Tobi, Bolomboj, Ilić, Nedović, Gidraitis, Kuzmić, Jago Dos Santos.

38. minut - Period igre bez mnogo poena. Teodosić na jednoj, pa Tanasković na drugoj strani prekidaju seriju poenima sa penala.

35. minut - Trojka Gordića, a onda Tobi uz faul. Odličan debi za slovenačkog reprezentativca.

33. minut - Poeni Luke Mitrovića. Zvezda čuva ubedljivu prednost.

31. minut - Poslednja deonica počinje trojkom Milosavljevića.

TREĆA ČETVRTINA:

29. minut - Trojka Jaga dos Santosa, pa lagani poeni Nedovića i razlika ide preko 20.

28. minut - Milosavljević smanjuje zaostatak svog tima - 43:57.

27. minut - Tobi upisuje 10. poen samo u trećoj deonici.

25. minut - Tobi za dva, pa ponovo trojka Lazića. Zvezda povećava prednost u Laktašima.

23. minut - Branko Lazić za tri!

22. minut - Tanasković za dva - 34:45.

21. minut - Serija pet poena Majka Tobija na startu drugog poluvremena. Prvo trojka, pa dvojka.

20. minut - Trojka Giedraitisa za kraj prvog poluvremena.

18. minut - Trojka Lazarevića za prekid serije domaćih. Nakon toga dva penala Ilića.

17. minut - Odgovaraju i domaći mini serijom od 6:0. Tanasković i Milosavljević vraćaju Igokeu na samo poen zaostatka.

16. minut - Sada mini serija gostiju. Jago, pa Gidraitis za 27:34.

15. minut - Serija domaćih od 5:0, poeni Tanaskovića i Mudija.

13. minut - Prvi poeni Miloša Teodosića u zvaničnoj utakmici za Zvezdu sa penala. Malo poena, a mnogo sudijskih provera i faulova u drugoj deonici.

12. minut - Krade loptu Ilić, a onda lagani poeni Nedovića za 17:24.

11. minut - Poenima Dalibora Ilića otvorena je druga deonica.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - Poenima Gordića završena je prva deonica.

9. minut - Nova trojka Jeremića, pa poeni Nedovića na drugoj strani.

8. minut - Serija grešaka i promašaja na obe strane, a onda trojka Gidraitisa od tablu, pa lagani poeni Tobija. Odgovor Jeremića za tri.

5. minut - Zakucavanje Tanaskovića za "minus jedan".

3. minut - Gidraitis za tri nakon slobodnih bacanja Tanaskovića - 4:8.

2. minut - Atić se upisuje, ali brzo odgovara Marko Simonović.

1. minut - Prvi poeni na meču, a prvi i za Zvezdu u novoj sezoni stižu preko Tobija koji je pogodio trojku.