FK Crvena zvezda

Strelac gola za domaću ekipu bio je Mirko Ivanić u 13. minutu.

Od samog početka meča, crveno-beli su imali inicijativu.

Gosti su kapitulirali u 13. minutu. Hvang je centrirao sa leve strane, a lopta je došla do Krasoa koji je šutirao sa desetak metara od gola. Međutim, njegov udarac je izblokirao Vojnović, a lopta se odbila do Ivanića koji je udarcem glavom pogodio praznu mrežu.

Samo osam minuta kasnije, priliku je imao Mijailović, ali je golman Rosić sjajno intervenisao.

Crveno-beli su na poluvremenu imali prednost od 1:0.

U 57. minutu, Ivanić je fantastično šutirao sa oko 25 metara, ali je pogodio prečku.

Zvezda je u nastavku imala terensku inicijativu, ali bez konkretne šanse.

Ostalo je 1:0 za Crvenu zvezdu.

Crveno-beli nakon ovog kola imaju 18 osvojenih bodova, dok Radnički ima sedam osvojenih bodova.

U narednom kolu, Crvena zvezda gostuje Radničkom u Kragujevcu, dok će niški Radnički dočekati Napredak iz Kruševca.

Crvena zvezda - Radnički Niš 1:0 (1:0)

Stadion: Rajko Mitić    Sudija: Pavle Ilić

Strelci: Ivanić 13

Crvena zvezda: Glazer - Mijailović, Dragović, Điga - Bukari (od 46. Rodić), Stamenić, Hvang (od 87. Kangva), Ivanić, Mitrović (od 46. Olajinka) - Kraso (od 46. Lučić), Endiaje

Radnički Niš:Rosić - Jamkam, Vojnović, Petrović (od 64. Endiaj) - Jovanović (od 46. Vlajković), Stajić, Pejović, Frej - Ilić (od 58. Pavlović), Mesarović (od 46. Cvetković), Petrov (od 58. Ivelja)

TOK MEČA:

Drugo poluvreme:

KRAJ UTAKMICE. Crvena zvezda je pobedila Radnički iz Niša rezultatom 1:0 (1:0) golom Mirka Ivanića.

90. minut - Sudija Pavle Ilić je utakmicu produžio za tri minuta.

89. minut - Fraj je šutirao iskosa sa leve strane, ali je Glazer uspeo da odbrani.

88. minut - Žuti karton je dobio žuti karton nakon prekršaja nad Olajinkom.

87. minut - U igru je ušao Kangva umesto Hvanga.

86. minut - Ponovo je pokušao Mirko Ivanić glavom, ali pravo u golmana Rosića.

83. minut - Žuti karton u ekipi Radničkog je dobio Endiaj nakon starta nad Olajinkom.

82. minut - Pokušao je Stamenić glavom nakon centaršuta Hvanga iz kornera, ali je lopta otišla pored gola.

75. minut - Crvena zvezda ima inicijativu, ali bez prave šanse.

70. minut - Jamkam je dobio žuti karton zbog starta nad Endiajem.

64. minut - U igru je u ekipi Radničkog ušao Lasana Endiaj, a izašao je Petrović.

61. minut - Endiaj je startovao nad Frajom, a sudija Ilić je pokazao prvi žuti karton na utakmici.

58. minut - Još dve izmene u ekipi Radničkog. Iz igre su izašli Ilić i  Petrov, a  Pavlović i Ivelja su ušli u igru.

57. minut - Šutirao je Mirko Ivanić sa 25 metara, ali je pogodio prečku.

53. minut - Šutirao je Olajinka sa peterca, ali je Rosić bio uspešan.

46. minut - Sa centra su krenuli fudbaleri Radničkog.

46. minut - Umesto Mitrovića ušao je Olajinka, Lučić je ušao umesto Krasoa, a Rodić je ušao umesto Bukarija.

U ekipi Radničkog, ušli su Cvetković i Vlajković umesto Mesarovića i Jovanovića.

Prvo poluvreme:

Kraj poluvremena. Crvena zvezda na poluvremenu vodi 1:0.

40. minut - Pokušao je Hvang iz daljine, ali je lopta završila pored gola.

34. minut - Pokušao je Ilić udarcem iz koraka sa ivice šesnaesterca iskosa sa leve strane, ali je lopta otišla pored desne stative.

31. minut - Dobar udarac Marka Stamenića sa 25 metara, ali je intervenisao Rosić i tu loptu poslao u korner.

25. minut - Šutirao je Ivanić sa 15 metara, pravo u golmana Rosića.

23. minut - Šutirao je Stefan Mitrović iskosa sa leve strane sa sedam metara, ali je lopta pogodila spoljni deo mreže.

21. minut - Mijailović je pokušao glavom nakon centaršuta Hvanga iz kornera, ali je Rosić dobro intervenisao.

13. minut - GOL! Crvena zvezda vodi. Hvang je centrirao do Krasoa koji je bio na deset metara od gola. Šutirao je, ali je udarac izblokirao Vojnović. Lopta se odbila do Mirka Ivanića koji je šutirao glavom sa osam metara zatresavši praznu mrežu.

4. minut - Ilić je šutirao sa 25 metara, ali je lopta otišla pored desne stative.

1. minut -Sa centra su krenuli fudbaleri Crvene zvezde.

17:50 - Navijači neće navijati 31 minut u čast Stefana Nedeljkovića koji je poginuo u Banjskoj.

17:40 - Glavni sudija meča biće Pavle Ilić.

17:20 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici 10. kola Superlige Srbije između Crvene zvezde i Radničkog iz Niša. Dešavanja pratite na alo.rs