Voždovac - Crvena zvezda

Četiri uvodne pobede u isto toliko mečeva i to na ubedljiv način, tako je Crvena zvezda započela novu sezonu u Srbiji, ali je onda ponovo došla na "krov" koji će postati noćna mora crveno-belih.

Voždovac možda nije bio bolji rival na terenu, ali je uradio ono što šampion Srbije nije mogao, pogađala mrežu rivala.

Nekadašnji igrač Zvezde Borislav Burmaz pogodio je već u 5. minutu i doneo prednost domaćinu. Pokušavali su crveno-beli da odgovore, ali im se nije dalo, tresli su i prečku, Katić je sjajno branio (još jedan izdanak Zvezdine škole)...

Da stvar bude gora po crveno-bele pobrinuo se Mihajlo Nešković i u 43. kaznio promašeni zicer Vladimira Lučića.

Nisu domaći opraštali greške Zvezde, kao ni kiks Dragovića u 61. kada je Teodorović lobovao Glazera i najavio trijumf "zmajeva".

Uspela je Zvezda da odgovori preko Rodića, ali je kasno stigao drugi pogodak. Kanga je bio siguran sa bele tačke nakon što je Đurđević umesto Katića odbranio rukama praznu mrežu.

Zvezda je sada predala lidersku poziciju TSC-u, a Voždovac ostaje neporažen posle pet utakmica. Naredni meč crveno-beli igraju 2. septembra protiv Novog Pazara, dok će Voždovac istog dana gostovati Napretku u Kruševcu.

VOŽDOVAC - CRVENA ZVEZDA 3:2 (2:0)

Stadion: SC Stadion, Sudija: Stanko Ostraćanin

VOŽDOVAC: Katić – Đurđević, Damjanović, Zečević, Đuričić – Matić, Mitrović – Novevski, Jočić, Nešković – Burmaz.

CRVENA ZVEZDA: Glazer – Mijailović, Degenek (od 46. Rodić), Dragović – Bukari, Kangva (od 46. Kanga), Stamenić, Kraso, Mitrović – Lučić, Olajinka.

91. minut - GOOOOL! Kanga siguran!

90.  minut - U međuvremenu još osam minuta nadoknade do kraja meča.

89. minut - Penal za Zvezdu! Lopta je već krenula u gol, ali je Đurđević umesto golmana odbranio rukom i dobio direktan crveni karton!

74. minut - GOOOL! Evo odgovora Zvezde. Centrirao je Kanga, a Rodić poslao glavom loptu u mrežu!

61. minut - GOOOOOL! Teodorović postiže treći gol za Voždovac! Veliki šok za Zvezdu!

55. minut - Kanga je probao sa nekih 20 metara, ali lopta ide preko gola.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme! Dve promene u redovima Zvezde. Umesto Kangve na terenu je Kanga, dok Rodić menja Degeneka.

45. minut - Još tri minuta nadoknade u prvom poluvremenu!

43. minut - GOOOL! Odmah stiže kazna! Voždovac preko Neškovića dolazi do dva gola prednosti!

42. minut - Veliki promašaj Lučića! Poslužio ga je Kraso na tacni, ali iz neposredne blizine mladi ofanzivac promašuje ceo gol!

38. minut - Prečka! Olajinka je probao, ali okvir gola je stao na put Zvezdinom napadaču!

20. minut - U dobroj prilici se našao Osman Bukari, ali njegov udarac ide preko gola.

5. minut - GOOOOL! Borislav Burmaz donosi prendost Voždovcu! Koristi prvu šansu domaćin i uspeva da šokira Zvezdu!