Zvezda - Fjorentina

Dugo jedna ekipa u rangu vicešampiona Lige konferencija nije došla na "Marakanu" kako bi sa Crvenom zvezdom odigrala prijateljski meč. Fjorentina je stigla kako bi najavila početak neke nove Zvezde, navijači su napunili stadion, a igrači prvaka Srbije odgovorili su na maestralan način. Postigli su pet golova italijanskom klubu i najavili sjajnu sezonu.

Nadali su se navijači pobedi, naravno, ali su mnogo puta ove srede morali da protrljaju oči ili da se uštinu kako bi bili uvereni da ne sanjaju i da Crvena zvezda zaista izgleda ovako dobro i da se Crvena zvezda poigrava sa Fjorentinom, toliko da je trener Vićenco Italijano odlučio da zadrži igrače posle prvog poluvremena i ne pošalje ih u svlačionicu već ih kazni i održi im lekciju.

Posle samo 13 minuta igre već je bilo 3:0. Prvo je Olajinka iskoristio kiks odbrane gostiju u nagovestio pravu kanonadu. Kraso je u 11. povisio na 2:0, a navijači su se gledali međusobno i pitali se: Šta se ovo sprema?

Mirko Ivanić, jedan od najboljih aktera večerašnjeg meča u 13. je bacio na noge defanzivce Fjorentine i promenio rezultat. Naravno, kraj nije bio ni blizu mukama Italijana koji će morati dobro da analiziraju utakmicu u Beogradu.  Olajinka je u 23. ponovo matirao Taračiana, a Bukari iz penala u 27. minutu potvrdio petardu i pravi delirijum oko više od 36.000 navijača crveno-belih.

Teško da su navijači mogli da zamislite bolju uvertitu u istorijsku sezonu Zvezde. Sada sledi početak Superlige i utakmica sa Vojvodinom u Beogradu u nedelju od 20 časova. Liga šampiona je još daleko, ali će "zvezdaši" željno isčekivati žreb za grupnu fazu, a onda i sam početak takmičenja.

Golove pogledajte u nastavku teksta.

CRVENA ZVEZDA - FJORENTINA 5:0 (5:0)

Olajinka u 9. i 23. minutu, Kraso u 11. minutu, Ivanić u 14. minutu, Bukari (penal) u 26. minutu za Zvezdu

Stadion: Rajko Mitić, Sudija: Miloš Milanović

CRVENA ZVEZDA: Glazer, Degenek, Mijailović, Rodić, Kangva, Stamenić, Mitrović, Bukari, Ivanić, Olajinka, Kraso.

FJORENTINA: Taračiano, Dos Santos, Biragi, Martines, Ranijeri, Dankan, Mandragora, Sabiri, Jović, Bonaventura, Ikone.

KRAJ!

85. minut - Odlično je sebi izgradio poziciju Lučić, ali je pogodio samo spoljni deo mreže.

80. minut - Udarac Mijatovića, ali brani golman gostiju Cerofolini.

70. minut - Ritam meča je prilično opao. Zvezda sada igra u potpuno drugačijoj postavi, kao i Fjorentina. Rezultat se ne menja, a nema ni prilika.

52. minut - Prva pretnja po gol Fjorentine u nastavku. Bukari i Kraso su kombinovali, ali je na kraju reprezentativac Gane bio izblokiran.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

45. minut - POLUVREME!

44. minut - Olajinka umalo do het-trika. Udarac Nigerijca ide pored gola.

36. minut - Stativa! Odlično je probio Bukari po desnom boku, pogodio "u trepavicu" Krasoa, ali udarac glavom reprezentativca Obale Slonovače završava na desnom okviru gola.

34. minut - Umalo 6:0! Prvo je Taračiano odbranio udarac Olajinke, a onda Mitrovićev udarac jedan od defanzivaca Fjorentine izacuje sa gol linije.

30. minut - Sada pritiskaju gosti. Udarac Dankana, ali Glazer ne dozvoljava da lopta prođe.

28. minut - Sabiri je probao, ali ponovo Glazer na visini zadatka.

27. minut - GOOOOL! Bukari siguran sa bele tačke!

26. minut - PENAL! Bukari je srušen, sudija pokazuje na belu tačku!

23. minut - GOOOOOL! 4:0! Olajinka ponovo! Šta se ovo dešava na "Marakani"?!

20. minut - Prva ozbiljna prilika za goste iz Firence. Mandragora je probao, ali odlično brani Glazer.

14. minut - GOOOOOL! IVANIĆ! Zvezda se poigrava sa vicešampionom Lige konferencije!

13. minut - Umalo i 3:0 za Zvezdu! Kangva je promašio sa pet metara, poslao je loptu preko gola.

11. minut - GOOOOL! KRASO! Zvezdin blickrig u roku od 120 sekundi! Fjorentina ne zna šta je snašlo!

9. minut - GOOOOOL! OLAJINKA! Iskoristio je napadač Zvezde kiks gostiju i pogodio za vođstvo Zvezde!

7. minut - Prvi udarac Zvezde ka golu rivala. Probao je Kings Kangva, ali je njegov šut bio slab i ide pored gola.

20.01 - Utakmica je počela!

19.55 - Pogledajte kako su "delije" dočekale Luku Jovića klikom OVDE.

19.40 - Evo kako izgleda stadion "Rajko Mitić" 20 minuta pred početak utakmice. Po slobodnoj proceni deluje da će biti oko 25.000 navijača.