Zvezda - Zenit

U sudaru šampiona Srbije i Rusije, slavili su crveno-beli.

Gledali smo zaista jako kvalitetnu utakmicu sa dosta dobrih poteza na obe strane.

Vodeći gol za Zvezdu postigao je Ivanić posle odličnog centaršuta Mitrovića u 40. minutu.

U drugom poluvremenu nastavilo se u sličnom ritmu, ali je Zenit bio mnogo konkretniji.

To im se isplatilo, kada je Keiroš izjednačio nakon preciznog šuta u 62. minutu

U finišu su oba trenera izvršila dosta izmena, želeći da pruže šansu i rezervistima na ovom meču.

Nakon jedne takve akcije Lučić je srušen u šesnaestercu domaćina,a novajlija Kraso sa penala doneo pobedu Zvezdi

Zvezda će na ovom turniru odigrati još dva meča protiv azerbejdžanskog Nefčija 8.jula i Fenerbahčea 12. jula.

Crvena zvezda - Zenit 2:1 (1:0)

Strelci: Ivanić u 40, Kraso u 88. i Keiroš u 62.

Stadion: Gasprom arena (Sankt Peterburg)

Crvena zvezda: Glazer - Nedeljković, Dragović, Mijailović, Eraković - Stamenić, Kanga, Ivanić - Olajinka, Mitrović, Mijatović

Zenit: Keržakov - Karavaev, Čistjakov, Renan, Santos - De Keroz, Vasilev, Klaudinjo, Malkom, Mantuan - Kasijera

Kra! Pobeda Crvene zvezde protiv Zenita 2:1!

90. minut - Tri minuta sudijske nadoknade.

87. minut - Sjajna akcija Lučića i Šljivića po levom boku, pa je Kraso produžio loptu do Kangve, a on iznudio penal u samom finišu meča! Gol, Kraso je precizan sa bele tačke i Zvezda opet vodi.

80. minut - Kangva je imao odličnu priliku nakon kontre, ali je šutirao pravo u Keržakova.

67. minut - Teški momenti za Zvezdu u ovim momentima, domaćin ozbiljno pritiska.

62. minut - Iako je Crvena zvezda dobro otvorila drugi deo meča, ruski tim stiže do izjednačenja nakon sjajne asistencije Mantuana i pogotka Keiroša sa nešto više od deset metara udaljenosti.

57. minut - Nervozni su Brazilci iz domaćeg tima. Sada je kapiten Daglas Santos javno opomenut zbog protesta.

46. minut - Promene na obe strane. Kod Zvezde je Vladimir Lučić zamenio Pitera Olajinku.

45. minut - Poluvreme! Zvezda vodi golom Mirka Ivanića.

39. minut - Goooool! Zvezda vodi, strelac je Mirko Ivanić!
Sjajan centaršut Stefana Mitrovića koji je pronašao iskusnog vezistu, a ovaj udarcem glavom matirao protivničkog golmana.

32. minut - Dosuđen je penal zbog prekršaja nad Olajinkom, ali je nakon VAR intervencije, odluka preinačena zbog minimalnog ofsajda u kome se Nigerijac našao.

24. minut - Velika šansa za Zenit. Kanga je izgubio loptu, imali su Rusi preko Malkolma čist zicer, ali je fenomenalno reagovao Glazer.

19. minut - Tri žuta kartona za fudbalere Zenita u četiri minuta...

Prvo Klaudinjo, pa Du Keiroš i na kraju Robert Renan. Sva trojica su upisala u sudijinu beležnicu.

11. minut - Kanga opet preko spoljne. Odličan je Olajinka po boku. Ide i levo i desno dojučerašnji napadač Slavije iz Praga. Sada je posle njegovog prodora lopta stigla do Kange, koji je svojim karakterističnim udarcem probao da postigne gol, ali je lopta otišla u gol-aut.

6. minut - Beležimo prvi udarac na gol Glazera.

Posle pomalo letargičnog starta, probio je Malkom niotkuda i našao se u izglednoj prilici za udarac. Srećom, Brazilac je bio izuzetno neprecizan.

1. minut - Utakmica je počela!

17.50 - Mesečina od Gorana Bregovića odzvanja Sankt Petersburgom pred meč Zenita i Zvezde.

17.22 - Odlučio se Barak Bahar za vrlo jak sastav, ali uz jedno izneneđenje. Roviti Milan Rodić ostao je na klupi, Azarov je na produženom odmoru zbog reprezentativnih obaveza će će inicijalno ulogu levog beka obavljati Stefan Mitrović.

17.20 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici između Crvene zvezde i Zenita. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Sankt Peterburga.