FK Crvena zvezda

Nestrpljivo su navijači Crvene zvezde čekali da kraj aut linije vide novog trenera Baraka Bahara. Sigurno da rival nije bio merilo snage šampiona Srbije, ali je izvesno dosta pozitivnih stvari koje će Izraelac zapisati posle debija na klupi novog kluba.

Podelio je Bahar minutažu, pa su prvo poluvreme igrali starteri i igrači od kojih se očekuje najviše u novoj sezoni, dok je drugo pripalo rezervistima. Muški je domaćin parirao, sačinjen od igrača iz Sloge iz Požege, Jedistva Putevi, Slobode...

Prvi gol pao je u 19. minutu kada je mladi Jovan Mijatović iskoristio odlično dodavanje Aleksa Viga i smestio loptu iza leđa golmana Tasića. Delovala je, ipak, Zvezda bojažljivo u odbrani, slutilo je na kiks koji će doneti izjednačenje. Tako je i bilo u 32. minutu kada je pogrešio Milunović, a onda Lazović, inače igrač Jedinstva uspeo da nadmudri Glazera, lobuje ga i donese izjednačenje.

Radost je trajala do 42. minuta kada je Aleksandar Katai iskoristio gužvu i nakon odbitka ponovo vratio prednost šampionu Srbije. Utisak je da se najbolje pokazao debitant Stamenić koji je pre samo nekoliko dana stigao na pripreme, a već deluje da se odlično uklopio.

U drugom poluvremenu Zvezda je izašla na teren u potpuno izmenjenom sastavu, a upravo je rezervista Marko Gobeljić, koji je na ovom meču igrao štopera u tandemu sa Srđanom Mijailovićem, postavio konačan rezultat. Odlično je iskoristio dodavanje Pruceva u 63. minutu i pogodio dalji ugao gola Užičana.

Sledeći meč Zvezda igra na istom mestu 29. juna protiv Borca iz Banjaluke.

SELEKCIJA UŽICA - CRVENA ZVEZDA 1:3 (1:2)

Stadion: Radomir Antić (Užice), Aleksandar Milivojević (Užice)

SELEKCIJA UŽICA: Tasić, Milovanović, Radojević, Lazović Đ, Krstović, Ivanić, Petrović, Rašković, Lazović N, Ivanović, Đurić.

CRVENA ZVEZDA: Glazer (od 46. Vasiljević) – Vigo (od 46. Nedeljković), Dragović (od 46. Gobeljić), Milunović (od 46. Mijailović), Rodić (od 46. Nikolić) – Stamenić (od 46. Ado), Kanga (od 46. Srnić) – Katai (od 46. Šljivić), Ivanić (od 46. N.Mituljikić), S. Mitrović (od 46. Lučić) – Mijatović (od 46. Prucev).

KRAJ!

90. minut - Stativa! Lučić je umalo krunisao odličan nastup pogotkom, ali samo okvir gola.

85. minut - Šljivić je mogao da se proslavi na debiju, ali brani golman Užičana pokušaj mladog veziste.

75. minut - Moglo da bude 1:4, ali umesto da doda Lučiću koji je bio sam, Mituljikić je probao da pogodi gol. Međutim, golman domaćih odlično brani.

63. minut - GOOOL! Marko Gobeljić kruniše sjajnu akciju Zvezde!

58. minut - Velika prilika za domaće. Lučić je probao, ali brani Vasiljević.

47. minut - Prečka! Srnić je pokušao, ali samo do okvira gola.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

POLUVREME!

42. minut - GOOOL! Katai koristi gužvu i dolazi do odbijene lopte koju šalje u mrežu!

41. minut - Mijatović je imao veliku priliku, ali je promašio iz neposredne blizine.

36. minut - Stativa! Stamenić je probao glavom, ali je lopta očešala levi okvir gola.

33. minut - GOOOOOL! Nikola Lazović je sjajno oduzeo loptu Milunoviću, a onda lobovao Glazera i izjednačio rezultat.

22. minut - Probao je sada Stamenić da se nagradi nakon odlične akcije, ali je slabo šutirao.

19. minut - GOOOOL! Odlično je Vigo uposlio mladog Mijatovića koji donosi prednost Zvezdi!

14. minut - Prva prilika za Zvezdu. Ivanić je šutirao sa nekih 20 metara, ali brani Tasić.