CRVENO-BELI IMALI SVE, PA OSTALI BEZ IČEGA Zvezda bila pred pobedom, ali se u Minhenu (verovatno) oprostila od TOP 8
FOTO TANJUG/ STRAHINJA ACIMOVIC/ nr

Nakon egal početka, Zvezda je u završnici prve deonice zaigrala bolje, prvenstveno u fazi napada. Preko raspoloženog Kampaca, kome je ovo prvi meč u dresu Zvezde u Evroligi, Mitrovića i Petruševa stigla do sedam poena prednosti 23:16.

Vladimir Lučić je pogodio trojku uz zvuk sirene i smanjio prednost Zvezde, pa se na prvu pauzu otišlo sa četiri poena prednosti za crveno-bele.

Bajern je bolje ušao u drugu deonicu i posle vezanih trojki Silija i Kasijusa Vinstona stigao do šest poena prednosti (31:25).

Zvezda je loše odigrala drugu četvrtinu i dozvolila Bajernu da nadoknadi minus iz prve deonice i na poluvreme ode sa tri poena prednosti 38:41.

Najbolji kod crveno-belih u prvom delu bili su Vildoza sa osam i Kampaco sa šest poena, dok se kod Bajerna izdvojio Kasijus Vinston sa 16 poena.

Obe ekipe su ušle u drugo poluvreme čvrsto u fazi odbrane, pa je prvi koš iz igre viđen posle tri i po minuta igre, nakon trojke Petruševa.

U čvrstoj igri mnogo bolje se snašla Zvezda, koja je serijom 10:0 stigla do rezultatskog preokreta 46:41. Bajern je prve poene u trećoj četvrtini postigao posle pet i po minuta igre.

Bajern je serijom 7:0 uspeo da zaustavi nalet Zvezde i u poslednju deonicu uđe sa četiri poena zaostatka 52:56.

Početkom četvrte deonice raspoložen kod Zvezde bio je Vildoza, dok je Bajern u igri održavao Vladimir Lučić sa osam vezanih poena.

Polovinom četvrte četvrtine Zvezda je stigla do devet poena prednosti, ali je Bajern serijom 12:0 uspeo da preokrene rezultat i u poslednja dva minuta uđe sa tri poena prednosti 78:75.

Bajern je sigurnom igrom u napadu iskoristio brzopletost košarkaša Zvezde i mirno priveo utakmicu kraju.

Najefikasniji kod Zvezde bili su Luka Vildoza sa 18, Fakundo Kampaco sa 16 i Nemanja Nedović sa 15 poena.

Bajern su do pobede predvodili srpski internacionalac Vladimir Lučić i Kasijus Vinston sa po 20 poena.

Zvezda je na 13. mestu na tabeli sa skorom od 11 pobeda i 15 poraza, a Bajern je na 14. poziciji sa 10 pobeda i 16 poraza.

U narednom kolu Zvezda će dočekati Efes.

BAJERN - CRVENA ZVEZDA 87:80 (19:23, 22:15, 11:18, 35:24)

Hala: Audi Dom, Sudije: Olegs Latisevs, Karlos Peruđa, Tomaš Travicki

BAJERN: Vajler Beb 7, Volden 7, Sili 3, Vinston 20, Gifaj 11, Hanter 8, Bonga, Lučić 20, Obst 3, Cipser, Vimberg, Gilespi 8

CRVENA ZVEZDA: Vildoza 18, Lazarević 3, Kampaco 16, Mitrović 5, Martin 8, Dobrić 3, Ivanović, Nedović 15, Marković, Kuzmić, Petrušev 10, Bentil 2

40. minut - Gelespi za dva, pa uzvraća Vildoza, ali više nema šanse za pobedom.

39. minut - Od "plus devet" do "minus tri" u samo nekoliko minuta. Volden pogađa trojku i donosi prednost domaćinu posle dužeg vremena - 75:78.

38. minut - Gilespi za dva i sada je nerešeno.

37. minut - Sada serija Bajerna od 7:0. Opst trojkom vraća Bajern na samo koš prednosti.

35. minut - Nedović u seriji! Zvezda se vraća na "plus devet".

34. minut - Nedović uz faul! Uspeva bek Zvezda da razmrda svoj tim. Pogodio je i dodatno bacanje.

34. minut - Lučić u seriji, sada trojka, pa onda još jedna i sada je samo "minus dva".

33. minut - Lučič za dva i sada ima 14 poena. Na drugoj strani Vildoza sjajnim prodorom vraća razliku na osam poena.

32. minut - Kampaco za tri! Zvezda ima "plus osam".

31. minut - Poslednja deonica počinje poenima Lučića, a na drugoj strani odgovara Martin.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - Martin pogađa oba penala, a na drugoj strani Vinston za kraj treće deonice.

29. minut - Dva napada i serija Bajerna od 5:0. Brzo se Bajern vraća u igru. Prvo Hanter za dva, a onda Lučić za tri poena.

28. minut - Sada i Martin poentira posle dobre akcije. Zvezda ima 43:52.

27. minut - Zvezda poenima Vildoze sa penala vraća najveću prednost koju je imala u prvom poluvremenu - "plus sedam".

26. minut - Bajern postiže prve poena u drugoj poluvremenu posle gotovo šest minuta, a onda kombinacija Vildoza - Kampaco za 43:48.

25. minut - Sjajan prodor i poeni Kampaca za nastavak serije crveno-belih.

24. minut - Petrušev za tri! Zvezda vodi posle dužeg vremena!

23. minut - Prvi poeni u drugom poluvremenu stižu preko Kampaca sa penala.

20. minut - Kampaco za Martina i opet je "minus tri".

19. minut - Hanter lagano pogađa pored Martina, a onda trojka Dobrića za "minus tri".

18. minut - Lazarević za tri! Dobar napad Zvezde nagrađen poenima.

17. minut - Vildoza za dva, a onda Hanter lagano uzvraća - 37:30.

16. minut - Vinston za dva, a onda Vildoza prekida seriju trojkom! Ipak, Vinston sada uz faul, nezastavljiv je večeras, već ima 17 poena. Promašio je dodatno bacanje.

15. minut - Sada i Vinston za tri iz velike udaljenosti i Bajern ima najveću prednost do sada.

14. minut - Denis Sili i opet Bajern vodi.

12. minut - Vinston za dva, a onda Gifi sa penala za izjednačenje. Zvezda je brzo ispustila "plus sedam".

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - Kampaco za Mitrovića i Zvezda povećava prednost. Nakon toga Lučić pogađa skoro sa pola terena za "minus četiri" uz zvuk sirene.

9. minut - Vajler Bab za tri i sada je 16:16. Ipak, Petrušev pogađa uz faul, siguran i sa penala. Onda penali za Kampaca i crveno-beli imaju "plus pet".

8. minut - Kapmaco! Prvi poeni za Argentinca u dresu Zvezde u Evroligi i to trojkom.

7. minut - Veb iz teške pozicije, a onda i Lučić posle dobre akcije i opet Bajern u prednosti - 11:10.

6. minut - Nedović za tri! Zvezda vodi prvi put na meču!

5. minut - Tri skoka u napadu za Bajern i na kraju poeni Gilespija. Uzvraća Nedović sa penala.

4. minut  - Popravlja Bentil promašaj Kuzmića i donosi izjednačenje.

3. minut - Novi poeni Vinstona za 5:3.

2. minut - Uz malo sreće Vildoza sa zvukom sirene pogađa trojku iz velike udaljenosti.

1. minut - Meč počinje poenima Vinstona koji je siguran za tri.