ZVEZDA KONAČNO SRUŠILA TRADICIJU Crveno-beli na krilima Vildoze i Nedovića slavili u Berlinu posle drame
Vladimir Marković

Crveno-beli su tako prekinuli lošu tradiciju i pobedili Albu posle sedam poraza u nizu.

Zvezda je do pobede došla posle nove drame i nakon produžetka.

Igralo se sa velikim oscilacijama na obe strane, sa tom razlikom da su “prazni minuti” Crvene zvezde bili nešto duži od Albinih. U tom ritmu je teklo prvo poluvreme, u kojem su Beograđani odlično krenuli, poveli su sa 5:0, ali je odmah domaćin preokrenuo, za rani tajm-aut Ivanovića (10:5).

Do kraja prvog poluvremena eipe su uglavnom bile u egalu, ali je ipak Alba na odmor uspela da ponese tri poena prednosti (40:37).

Alba je bolje otvorila drugo poluvreme. Odlično ih je služio šut za tri, pa su u jednom momentu imali u +8.

Ali, razigrao se Luka Vildoza koji je poenima vrati u život Crvenu zvezdu.

Osim u jednom trenutku, posle koša Ivanovića kad je Zvezda povela sa 65:64, prednost je bila na strani Albe. Četvrtom trojkom Smit je vratio razliku svom timu, a na drugoj strani očajna rešenja su imali Ivanović i Holand. I sve je to odmah još jednom, petom trojkom kaznio Smit, na četiri minuta pre kraja (70:65).

Posle tajm-auta Ivanović je poslao Holanda na klupu, ali je tada već bilo kasno, Alba je uhvatila ritam i otišla i na sedam poena viška (72:65). I tada se Zvezda vratila, trojkom Vildose uspela i da povede (75:74).

Zusman je ubacio samo jedno slobodno bacanje za izjednačenje (75:75), a na 17 sekundi do kraja Zvezda je imala napad za pobedu. Ali, Alba je imala dva “mala faula”. Prvi je načinila posle pet sekundi, drugi na 8,4 sekunde do kraja.

Napad je išao na Nedovića koji nije pogodio, pa je usledio produžetak.

I tu je bilo mnogo oscilacija, Alba je vodila sa 80:77, ali je Zvezda izdržala i taj nalet nemačkog tima. A sva dva vezana koša Nedovića crveno-beli su na 47 sekundi do kraja imala četiri poena viška (85:81). Ispostavilo se da je to bio i kraj otpora Albe.

Najefikasniji u Zvezdi bili su Vildoza sa 21 poenom i Nedović sa 17, dok je Mitrovič dodao 15.

Na drugoj strani istakao se Smit sa 23 poena.

Alba - Crvena zvezda 84:88 (19:20, 21:17, 17:18, 18:20, 9:13)

Hala: Mercedes - Benc (Berlin)

Sudije: Radović, Perez, Travicki

Alba: Lo 2, Prosida 3, Smit 23, Delou 6, Vecel 2, Šnajder, Sikma 10, Kumađe 5, Rapieke, Timan 4, Lemers 12, Blat 7, Zusman 10.

Crvena zvezda: Holand 5, Vildoza 21, Mitrović 15, Lazić, Martin 2, Dobrić 6, Ivanović 6, Nedović 17, Marković, Kuzmić 2, Petrušev 7, Bentil 7.

Produžetak:

Kraaaj! Pobeda Zvezde u Berlinu!

45. minut - Razigrao se Nedović u produžetku, Zvezda ima +4 na 45 sekundi do kraja.

44. minut - Fenomenalni Nedović donosi novo vođstvo Zvezdi - 81:83

43. minut - Sjajan prodor Vildoze koji dolazi do 21. poena, Zvezda vodi 81:80.

41. minut - Odmah košarkaši Albe postižu trojku. Mitrović je pogodio oba bacanja - 78:77.

40. minut - Potpuna drama 75:75, Zvezda ima napad za pobedu, 17. sekundi do kraja regularnog toka utakmice  Nemanja Nedović nije realizovao poslednji napad. Idemo u dodatnih pet minuta.

39. minut - Vildoza pogađa trojku - 75:74!

38. minut - Mitrović pogađa uz faul 72:70.

37. minut - Kakvo šutersko veče igrača Albe koji na 3.50 do kraja imaju pet poena prednosti.

35. minut - Trojka Albe iz velike daljine, Alba opet vodi 67:65.

34. minut - Sjajna akcija Zvezde i laki poeni Mitrovića - 64:63.

33. minut - Alba beži na plus četiri. Zvezda vezuje dva loša napada. Vildoza postiže važnu trojku, domaćin vodi 64:61.

31. minut - Alba trojkom otvara poslednju deonicu.

30. minut - Vildoza ne pogađa trojku na kraju treće četvrtine, Alba ima minimalnu prednost - 57:55.

29. minut - Četiri slobodna bacanja zaredom promašili su košarkaši Albe i Zvezda je sada samo na -2.

28. minut - Sjajno se snašao Vildoza i pogodio uz faul. Argentinac je taj koji preuzima odgovornost u ovim momentima i ostavlja Zvezdu u igri.

27. minut - Vildoza pogađa svoju drugu trojku, ali odmah uzvraća Delou.

26. minut - Sam u uglu je ostao Lamers i pogodio za tri - 52:43.

25. minut - Srpski košarkaš je pronašao prazan prostor, lepo protrčao i poentirao - 49:43.

24. minut - Još jedna trojka, domaćih, ide Alba na +8.

22. minut - Za sada Zvezda ne pronalazi ritam na startu drugog poluvremena kada je napad u pitanju.

21. minut - Počelo je drugo poluvreme, Bentil postiže poene za Zvezdu

20. minut - Odličan prodor Vildoze i laki poeni - 40:37. Poluvreme, je Zvezda ima tri poena minusa.

18. minut - Smit pogađa svoju drugu trojku, Alba je na +5.

17. minut - Veoma izjednačen meč. Vildoza donosi novo izjednačenje.

15. minut - Fantastično je Blat uposlio Sikmu koji zakucava uz faul - 29:28.

13. minut - Blat je nemilosrdan u šutu za tri poena, na veliku radost navijača domaćih - 24:26.

12. minut - Dobrić je precizan iz slobodnih bacanja za najveću prednost Zvezde - 21:26.

11. minut - Zakucava Filip Petrušev!

10. minut - Trojka Nedovića za kraj prve četvrtine, Zvezda vodi 20:19!

9. minut - Pogađa i Nikola Ivanović, sada je prednost Albe samo dva poena - 19:17

8. minut - Mitrović se odlično snašao i smanjuje prednost domaćina - 19:15

6. minut - Posle trojke Lamersa, lake poene postiže i Zusman, čime je Alba napravila novu seriju za vođstvo od - 17:11

5. minut - Alba izuzetno šuterski raspoložena na startu meča i vodi 13:8.

4. minut - Nova trojka domaćina koji vodi 10:5. Ivanović primoran da traži tajm-aut. Bentil pogađa uz faul i prekida seriju Albe - 10:8.

3. minut - Serija Albe 7:0 posle zakucavanja Sikme.

2. minut - Sjajna asistencija Vildoze, koš Kuzmića. Blat uzvraća trojkom.

1. minut - Holand postiže trojku na startu meča.

19.32 - Alba nikako ne leži Crvenoj zvezdi pošto je slavila na poslednjih sedam mečeva. Vreme je da se sruši tradicija.

19.25 - Sa druge strane, Zvezda je u dobroj formi. Dolaskom Duška Ivanovića primetan je veliki pomak u igri. Najpre je pao ASVEL, a onda je pregažena i Cibona.

19.22 - Alba je odlično otovrila sezonu sa tri pobede u Evroligi, da bi onda pretprela pet poraza u nizu.

19.20 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici devetog kola Evrolige u kojoj se sastaju Alba i Crvena zvezda. Uz alo.rs pratite sva dešavnja iz Berlina.