ZVEZDI PRIJA MIRIS "LALA" Crveno-beli slavili na "Karađorđu" za mir u kući
FK Crvena zvezda

Bila je ovo 12. pobeda aktuelnog šampiona koji sada ima 38 bodova, pet više od drugoplasiranog Partizana.

Zvezda je upisala deseti trijumf na poslednjih 11 mečeva protiv Vojvodine na "Karađorđu".

Crveno-beli ne blistaju u poslednje vreme. U prošlom kolu su teškom mukom savladali kragujevački Radnički, pa su bili pod velikim pritiskom na ovoj utakmici. Ipak, održali su tradiciju i ponovo slavili u Novom Sadu.

Prvo poluvreme je bilo prilično nesadržajno sa malim brojem prilika.

ZVEZDI PRIJA MIRIS

Praktično jedini šut ka golu Borjana, koji nije ni stigao do golmana Zvezde, bio je pokušaj Nemanje Nikolića u šestom minutu, kada ga je Aleksandar Dragović izblokirao.

Tražili su ubrzo domaći i penal posle nespretne reakcije Milunovića, tvrdili su da ga je lopta pogodila u ruku, ali se sudije nisu oglašavale.

Najbolju šansu za Zvezdu imao je Aleksandar Katai u 36. minutu, kada je posle duplog pasa sa Aleksandrom Pešićem, izbio pred Carevića, ali je u situaciji jedan na jedan, šutirao pravo u golmana Vojvodine.

A, onda smo u prvih deset minuta nastavka videli više nego za celo prvo poluvreme.

Novosađani su u 48. minutu pogodili stativu. Uroš Nikolić je šutirao glavom posle centaršuta sa desne strane, ali je Borjana spasao okvir gola.

I kako to obično biva u fudbalu, usledila je kazna.

Usledio je ubrzo nezgodan šut iz daljine Kange, da bi u 52. minutu Zvezda stigla do vođstvo, kada je pogodio Aleksandar Pešić.

U tim momentima prštalo je u Novom Sadu, Vojvodina je minut kasnije umalo izjednačila preko Uroša Nikolića, da bi Kanga odmah u narednom napadu šutirao sa dvadesetak metara preko prečke.

Izabranici Miloša Milojevića su tačku na utakmicu stavili u 62. minutu, nakon što je sudija Milanović, uz konsultaciju VAR tehnologije, dosudio penal zbog igranja rukom Uroša Nikolića.

Rutinski je najstrožu kaznu realizovao Gelor Kanga.

Taj gol je potpuno presekao domaće fudbalere, a Zvezda je umrtvila igru i rutinski meč privela kraju.

Vojvodina - Crvena zvezda 0:2 (0:0)

Strelci: Pešić 52, Kanga 61

Stadion: Karađorđe (Novi Sad)

Sudija: Miloš Milanović

Vojvodina: Carević - Bjeković, Vitas, Jeličić, Antonijević- Busnić, Miletić- U. Nikolić, Simić, Čumić - N. Nikolić.

Crvena zvezda: Borjan - Eraković, Milunović, Dragović, Rodić - Kanga, Mijailović - Bukari, Ivanić, Katai - Pešić.

Kraj! Pobeda Zvezde u Novom Sadu!

90. minut - Igraće se još četiri minuta u Novom Sadu.

85. minut - Velika šansa za Zvezdu. Bukari je prošao po desnoj strani, vratio povratnu za Mustafu, koji je iz izgledne pozicije šutirao, ali je Carević odlično reagovao i sprečio novi gol.

80. minut - Strelac vodećeg gola Pešić je napustio igru, a ušao je novopečeni reprezentativac Stefan Mitrović.

72. minut - Milojević pravi dvostruku izmenu. Van terena su Ivanić i Katai, a na terenu su Mustafa i Krstičić.

68. minut - Fudbalere Vojvodine je potpuno sasekao drugi gol.

62. minut - Biće jedanaesterac za Zvezdu, zbog igranja rukom Uroša Nikolića. Kanga je precizan i to je 2:0 za Zvezdu.

60. minut - Gleda se VAR! U pitanju je potencijalni jedanesterac za Crvenu zvezdu.

Za ovih deset minuta u drugom poluvremenu videli smo više nego za prvih 45 minuta igre. Odličan fudbal u ovim momentima na "Karađorđu"!

55. minut - Nova šansa za Zvezdu, tukao je Kanga snažno, ali lopta odlazi preko gola. Bio bi ovo pogodak za tv špice da je lopta završila u mreži

52. minut - Gooool! Vodi Zvezda! Aleksandar Pešić je dobro reagovao posle odličnog prodora i centaršuta Strahinje Erakovića.

48. minut - Najbolja prilika za Vojvodinu! Glavom je gađao Uroš Nikolić sa druge stative, praktično je bio savladan Borjan, ali lopta pogađa okvir gola.

45. minut - Poluvreme! Nema golova na "Karađorđu".

42. minut - Finiš prilično nesadržajnog prvog poluvremena.

38. minut - Zbog pritogovora je opomenut defanzivac Vojvodine Uroš Vitas, koji je zbog povrede izašao iz igre.

36. minut - Najbolja prilika za Zvezdu. Bila je to odlična akcija crveno-belih, Pešić je proigrao Kataija, ali je odlično intervenisao golman Carević.

30. minut - Prinudna izmena u Vojvodini: Vitas zbog povrede napušta teren, u igru je ušao Traore

24. minut - Pokušaj napadača Zvezde Pešića iz okreta, ali njegova paralela nije ispraćena od saigrača.

22. minut - Opasan napad Crvene zvezde, ali Kanga šutira daleko od gola.

14. minut - Posle prvog kornera za Vojvodinu, lopta je pogodila Milunovića u ruku, koja je bila uz telo, pa nema penala, iako su ga tražili domaći fudbaleri.

12. minut - Još uvek bez prave prilike.

6. minut - Vojvodina je imala solidnu situaciju. Lopta je došla do Nemanje Nikolića koga je u pokušaju da šutira izblokirao iskusni Zvezdin štoper Dragović. Svemu je prethodio dobar potez Uroša Nikolića.

1. minut - Utakmica je počela!

18.00 - Nema Marka Gobeljića u timu Crvene zvezde zbog četiri žuta kartona. Trener Miloš Milojevič izveo je možda i najjači tim u ovom trenutku. Bukari i Katai će ponovo dejstvovati po krilu. Umesto povređenog Seku Sanoga na poziciji zadnjeg veznog igraće Srđan Mijailović.

17.50 - U poslednjih 10 utakmica u Novom Sadu, Zvezda je upisala devet pobeda, dok je jednom bilo nerešeno.

17.45 - Sa druge strane, Vojvodina ne zna za pobedu na poslednje tri utakmice i zauzima šestu poziciju.

17.42 - Zvezda je lider na tabeli sa 11 pobeda i tek dva remija, iako u poslednje vreme teško dolazi do bodova.

17.40 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici petog kola Mozzart Bet Superlige Srbije u kojoj se sastaju Vojvodina i Crvena zvezda. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Novog Sada.