PEŠIĆ PONOVO ČOVEK ODLUKE Zvezda se (opet) mučila, ali savladala Napredak (VIDEO)
FK Crvena zvezda

Nakon teško izvojevane pobede u Novom Pazaru, šampion Srbije je još jednom uz dosta muke uspeo da osvoji jako bitna tri boda i sačuva "plus pet" pred odlazak na dvonedeljni odmor. Ponovo su crveno-beli bili bolji, dominirali na terenu, ali je realizacija opet bila najveći problem.

Još jednom je junak pobede bio Aleksandar Pešić koji je direktno doneo celih šest bodova crveno-belima na poslednja dva meča u Mozzart Bet Superligi Srbije. Mogla je pobeda da bude ubedljivija, ali su ponovo ključni igrači ostali "kratki".

Gosti su mogli da šokiraju "Marakanu" kao TSC pre dve nedelje, ali je Čečarić promašio ceo gol sa nekih pet metara, a onda se Marko Gobeljić na drugoj strani revanširao pred kraj prvog dela igre i uspeo da umesto u prazan gol, šutne desno od njega.

Dominacija Zvezde se nastavila, pretio je Katai, Kanga, Bukari...ali lopta nije htela u gol pored raspoloženog golmana Petrića. Ipak, u 68. minutu spasa nije bilo. Katai je probio po levom boku, centrirao ka Pešiću, a lopta uz malo sreće stigla do napadača crveno-belih koji postavlja konačan rezultat i donosi tri boda crveno-belima, ali i nešto mirniji odlazak na odmor pred nastavak sezone i ključni period za ekipu.

Standings provided by SofaScore

CRVENA ZVEZDA - NAPREDAK 1:0 (0:0)

Pešić u 68. minutu za Zvezdu

Stadion: Rajko Mitić, Sudija: Nenad Minaković

CRVENA ZVEZDA: Borjan – Gobeljić, Eraković, Dragović, Rodić – Mijailović (od 46. Ivanić), Kanga – Bukari (od 61. Ben), Nikolić (od 61. Kangva), Katai (od 84. Sanogo) – Pešić.

NAPREDAK: Petrić – Vukajlović, Kerkez, Đeković, Putinčanin – Krstić (od 59. Pantić), Bolha – Čečarić (od 59. Jovanović), Mićin, Bastajić (od 76. Šarić) – Matić (od 76. Kočić).

90. minut - Još tri minuta nadoknade.

84. minut - Još jedna promena kod domaćih. Umesto Kataija u igri je Seku Sanogo.

83. minut - Postigao je gol Kings Kangva, ali je on poništen zbog ofsajda!

82. minut - Probao je Pantić sa nekih 20 metara, al lopta prozujala pored desne stative. Bilo je blizu!

79. minut - Pokušaj Šarića sa distance, ali pravo u ruke Borjana.

76. minut - Još dve promene kod gostiju. Šarić menja Bastajića, a Kočić u igri umesto Matića.

74. minut - Sada velika šansa za Dragovića koji je glavom probao iz neposredne blizine, ali brani Petrić!

68. minut - GOOOOL! Pešić! Aleksandar Katai je probio po levom boku, centirao i pronašao napadača Zvezde koji glavom probija bedem gostiju!

66. minut - Rodić je probao glavom nakon centaršuta, ali pravo u ruke Petrića.

61. minut - Dvostruka izmena koju pravi Milojević. Umesto Bukarija na terenu je Ben, dok Kangva menja Nikolića.

59. minut - Dve promene u redovima gostiju- Umesto Čečarića na terenu je Jovanović, a Pantić menja Krstića.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme! Promena u Zvezdi, umesto Srđana Mijailovića na terenu je Mirko Ivanić.

45. minut - Još dva minuta nadoknade.

44. minut - Pešić je sada bio u prilici, ali je njegov udarac zaustavio Petrić.

40. minut - Kerkez je opasno startovao nad Kangom i dobio žuti karton.

37. minut - Katai! Uhvatio je volej Zvezdin Magiko, ali brani Petrić. Odlična šansa za crveno-bele.

32. minut - Kakav promašaj Marka Gobeljića! Gelor Kanga je probao, Petrić je odbrani i lopta je došla na tacnu beku Zvezde koji sa nekih sedam-osam metara maši prazan gol!

28. minut - Centaršut Milana Rodića išao je pravo u gol, pa je Petrić morao da interveniše. Bilo je jako blizu.

21. minut - Nova prilika za goste. Sada je Bojan Matić probao iz teške pozicije, ali Milan Borjan nije imao problema da odbrani.

17. minut - Šta je sada promašio Čečarić! Ostao je sam vezista Napretka na nekih pet metara od gola, ali je umesto u mrežu, loptu poslao preko gola!

15. minut - Pritisak Zvezde na startu meča, ali bez pravih prilika. Crveno-beli uglavnom pokušavaju preko Osmana Bukarija.