SENZACIJA NA "MARAKANI"! Radnik ponovo šokirao Crvenu zvezdu!

Tako je Radnik iz Surdulice ponovo bio koban po crveno-bele pošto je slavio u prvom delu sezone sa 2:1.

Crvena zvezda je tako propustila priliku da se izjednači sa Partizanom i sada se nalazi na drugom mestu sa 51 bodom.

Sa druge strane, Radnik je 12. i ima 21 bod.

Prvo poluvreme je bilo prilično sadržajno sa velikim brojem prilika.

Već na početku susreta Aleksandar Katai je propustio dve dobre šanse. Radnik se uglavnom branio i pretio iz kontri, a najopasniji je bio Bogdanovsi koji je u nekoliko navrata dobro namučio Milana Borjana.

Veliku priliku za domaće propustio je Mirko Ivanić u 26. minutu posle odlične kombinacije sa Benom. Dobro je Ivanić šutirao, ali je lopta ipak pogodila spoljni deo mreže.

A, onda u razmaku od samo sedam minuta dva penala za Crvenu zvezdu i kod obe situacije je sudija Đorđe Maksimović gledao VAR.

Prvo je golman Radnika Ranđelović oborio Erakovića u kaznenom prostoru, a siguran sa bele tačke bio je Katai u 36. minutu.

Nedugo zatim je Ben ostao da leži u šesnaestercu posle kontakta sa Jokićem. Pukla je arkada El Fardu Benu i sudija je opet dosudio jedanaesterac. Ovoga puta je Katai pogodio prečku, pa se sa vođstvom Zvezde od 1:0 otišlo na odmor.

Nastavila je Zvezda sa ofanzivnom igrom i u drugom poluvremenu. Ređale su se šanse pred golom Radnika kao na traci, ali su Surduličani nekako odolevali i izabranici Dejana Stankovića nikako nisu uspevali da prelome meč.

U nekoliko navrata su centimetri delili Zvezdu od drugog gola, ipak na semaforu je pisalo 1:0 sve do 83. minuta.

Kako to u fudbalu obično biva, stigla je kazna za brojne promašaje.

U 83. minutu na centaršut Lukića, Bogdan Stamenković je sa šest metara glavom matirao Borjan za novu senzaciju.

Pokušala je Zvezda u nastavku da dođe do tri boda, ali je rezultat ostao nepromenjen.

Bio je ovo 100. meč Dejana Stankovića na klupi Crvene zvezde, ali njegov jubilej nije upriličen pobedom.

U narednom kolu Crvena zvezda u gostima igra protiv TSC-a, dok Radnik dočekuje Mladost.

Crvena zvezda - Radnik 1:1 (1:0)

Stadion: "Rajko Mitić"

Sudija: Đorđe Maksimović

Strelci: Katai 36pen - Stamenković 83

Crvena zvezda: Borjan - Gajić, Dragović, Eraković, Rodić (od 58. Degenek) - Kanga (od 73. Nikolić), Srnić - Ben (od 58. Falko), Ivanić, Katai (od 73. Krstičić) - Pavkov (od 58. Lazetić).

Radnik: Ranđelović - Nedeljković (od 73. Stamenković), Radmanovac, Oreščanin, Jokić - Medić (od 60. Biber), Subotić (od 60. Bjedov) - Bogdanovski, Janjić (od 73. Petrović), Spasić - Milovanović (od 60. Lukić).

Kraj! Remi Crvene zvezde i Radnika - 1:1!

89. minut - Udarac Ivanića, brani Ranđelović.

87. minut - Sve je manje vremena za crveno-bele. Hoće li Radnik ponovo biti koban po Zvezdu?

83. minut - Gol! Radnik dolazi do izjednačenja!
Lukić je centritao, rezervista Bogdan Stamenković je zahvatio loptu glavom i matirao Borjana!

75. minut - Crvena zvezda ima potpunu kontrolu i stvara veliki broj prilika, ali nikako da postigne drugi gol.

69. minut - Ređaju se šanse za Zvezdu kao na traci, ponovo Ivanić propušta veliku priliku.

66. minut - Prilika za Lazetića koji je pre nekoliko trenutaka ušao u igru. Lak posao za golmana Radnika.

59. minut - Sada se Ivanić našao u šansi, ali je i on šutirao pored gola. Veliki broj prilika je propustila Crvena zvezda.

55. minut - Lukav udarac Kataija, lopta zamalo odlazi pored gola.

52. minut - Dobar slobodan udarac Bena, brani Ranđelović i biće novi korner.

50. minut - Ofanzivna Zvezda na startu drugog poluvremena.

47. minut - Udarac Kange, brani Ranđelović.

Poluvreme! Crvena zvezda vodi sa 1:0, jedini gol postigao je Aleksandar Katai u 36. minutu iz penala. Samo sedam minuta kasnije isti igrač pogodio je prečku posle novog jedanaesterca.

45. minut - Četiri minuta nadoknade u prvom poluvremenu.

43. minut - Novi penal za Zvezdu. Ovoga puta Katai pogađa prečku, ostaje 1:0!

38. minut - Ostao je Ben da leži u šesnaestercu posle kontakta sa Jokićem. Pukla je arkada El Fardu Benu. Na potezu je glavni arbitar. Proverava i ovu situaciju i ponovo pokazuje na belu tačku.

36. minut - Penal za Zvezdu! Katai je siguran i donosi prednost crveno-belima!

33. minut - Gleda se VAR da li je penal za Zvezdu. Konktakt golmana Ranđelovića i Erakovića u kaznenom prostoru, sudija je u prvi mah odmahnuo rukom, ali je posle gledanja snimka pokazao na belu tačku.

30. minut - Slab udarac Gajića.

28. minut - Sada je Kanga šutirao, ali se ponovo istakao Ranđelović.

26. minut - Još jedna odlična akcija Crvene zvezde, kombinovali su Ivanić i Ben. Ivanić je zamalo bio neprecizan, ostaje 0:0.

24. minut - Centaršut Rodića, boksuje Ranđelović.

21. minut - Odlično je Ben izveo slobodan udarac, ali je sjajno reagovao golman Radnika.

16. minut - Novi pokušaj Bogdanovskog. Bila je to dobra kontra Radnika, Bogdanovski je šutirao, ali se istakao Borjan, od svega samo korner za Surduličane.

15. minut - Dobar prodor Kataija po levoj strani, ali nije uspeo nikog da pronađe od svojih saigrača.

14. minut - Dosta dinamičan početak meča.

11. minut - Ponovo preti Radnik, nezgodan udarac Bogdanovskog, Borjan brani

7. minut - Uzvraća Radnik, ali odlična rekacija Milana Borjana, koji se tom prilikom i povredio. Ipak će biti sve u redu sa kapitenom crveno-belih.

6. minut - Evo nove velike šanse za Zvezdu. Posle kornera lopta je došla do Dragovića koji je odlično centrirao, ali Katai glavom šutira preko gola.

3. minut - Prva prilika na meču. Ben je pronašao Kataija koji nije uspeo da provuče loptu pored Ranđelovića. U nastavku akcije Ivanić je šutirao preko gola.

1. minut - Utakmica je počela!

17.18 - Biće ovo jubilarni 100. meč Dejana Stankovića na klupi Crvene zvezde.

17.10 - Zanimljivo da je Zvezda poslednji poraz u Superligi doživela upravo od Radnika u Surdulici, pa je sada idealna prilika za revanš.

17.03 - Crvena zvezda je u odličnoj formi. Slavili su na šest uzastopnih mečeva u domaćem prvenstvu i veliki je favorit protiv Radnika.

17.00 - Sneg je očišćen na stadionu "Rajko Mitić" i sve je spremno za utakmicu.

SENZACIJA NA

16.55 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici 20. kolu Superlige Srbije između Crvene zvezde i Radnika. Uz alo.rs pratite sva dešavanja sa stadiona "Rajko Mitić".