STARI ZNANCI I NEPOZNANICA IZ SKANDINAVIJE!  Ovo su Zvezdini rivali, sa dva tima imaju dugu istoriju, a treći protivnik je jedno od najprijatnih letnjih iznenađenja!
FK Crvena zvezda

Sada je sve jasno. Zvezda će igrati protiv Brage Ludogoretsa i Mitjilenda.

Predstvaljamo vam Zvezdine rivale.

BRAGA

Braga je osvajač Kupa Portugala i tim trofejem je direktno izborila plasman u Ligu Evrope.

Ima ovaj tim istoriju sa crveno-belima. Bilo je to davne 2005. godine kada su ove dve ekipe borile za UEFA kup.

Prva utakmica je odigrana u Beogradu rezultatom 0:0.

Tadašnji je Valter Zenga za duel u Portugalu odlučio je da napravi rokadu te da umesto Ivana Ranđelovića stavi na gol Vladimir Stojkovića.

Zvezda je povela golom Milana Purović  u 4. minutu, da bi par minuta kasnije portugalski tim izjednačio, ali dok kraja utakmice rezultat je bio isti i crveno-beli su prošli dalje.

Tri godine kasnije Braga se revanširala u grupi pobedom u Portugalu 2:0, ali je Zvezda tada već uveliko ispala.

LUDOGOREC

Još jedan tim koji "delije" dobro pamte. Pre pet godina Zvezda je igrala kvalifikacije za Ligu šampiona protiv bugarskog tim.

Prvi meč se završio rezulatom 2:2 u  Razgradu i činilo se da puleni Miodraga Božovića sigurno prolaze dalje.

Ipak, Ludogorec je na "Marakani" savldao crveno-bele rezultatom 4:2 i prošao dalje.

Sadašnji tim iz Razgrada je i sada s sličnim imenima kao tada, tu su Vanderson, Sisinjo, Plastun, Kešeru, kao i sa nekolicinom stranaca.

Uspeli letos da izbace Olimpijakos, ali je u finalnoj rundi kvalfiikacija za Ligu šampiona od njih bio bolji Malme koji je predvodio Veljko Birmančević sa  dva gola na obe utakmice.