Futsal reprezentacija Srbije
A. Dimitrijević
Futsal reprezentacija Srbije, Foto: A. Dimitrijević

Naša futsal reprezentacija prezentovala nam je sjajnu igru tokom celog meča, kako u odbrani tako i u napadu.

Kada su svi mislili da će se otići u produžetke, kapiten Perić je povukao poslednji napad, odlično proigrao Simića poluvisokom loptom, a ovaj topovskim udarcem poslao loptu pod prečku.

Atmosfera je bila neopisiva, Arena je eksplodirala i krenuli su taktovi dobro poznate pesme ''U boj krenuti junaci svi''.

Na tribinama je bilo prisutno 11.161 gledalac, što je novi rekord četvrtfinala evropskih prvenstava u futsalu.

Izabranici selektora Ace Kovačevića došli su u vođstvo preko Mladena Kocića već u drugom minutu posle čega su Ukrajinci postali agresivniji i imali inicijativu. Međutim, disciplinovana igra "orlova" onemogućavala je goste i šansu da stvore, a kamoli da dođu do izjednačenja.

U uvodu drugog poluvremena, posle jednog auta, popustila je koncentracija srpskih igrača, pa je Mikola Gricina izjednačio.

Srbija će ići na boljeg iz duela Rusija - Azerbejdžan koji se igra sutra od 18:30.

Snimak golova:

Simić je zapalio tribine u Areni.

Srbija je u polufinalu golom Simića, kakav prijatan šok.

Čudo od deteta Miloš Simić igrač Ekonomca.

PERIĆ JE PRONAŠAO MILOŠA SIMIĆA KOJI JE UHVATIO VOLEJ U POSLEDNJOJ SEKUNDI!

2:1 gol gol gol Miloš Simić postaje heroj reprezentacije, u poslednjoj sekundi smo postigli gol.

1:1 Poslednji minut meča, ako ostane nerešeno igraju se produžeci dva puta po pet minuta.

1:1 Ukrajinci su napravili peti faul, sledeći faul je penal za našu selekciju.

1:1 Ulazimo u sam finiš borbe za polufinale! Još četiri minuta do kraja! Obe selekcije imaju po četiri faula! Rezultat je 1:1.

1:1 Opet dupla prilika za Rajčevića posle sjajne akcije naših, peta odbrana golmana Ukrajine u drugom poluvremenu.

1:1 Krcate su tribine Arene, prisutno je 11.161 gledalac, što je novi rekord četvrtfinala evropskih prvenstava u futsalu!

1:1 Divlje igraju Ukrajinci, Sorobkin dobija žuti karton. 4:4 u faulovima.

1:1 Sudije su opet propustile da sviraju faul nad Simićem, ali su odmah dosudile faul nad Žurbom. To je razbesnelo našeg golmana Aksentijevića koji je zbog burnih protesta dobio žuti karton.

1:1 Činilo se da će Simić iznuditi četvrti faul rivala, ali mu je dosuđen prekršaj, pa je u faulovima sada 3:3.

1:1 Rajčević je pokušao posle faula, lopta ide preko gola.

1:1 Probudili su se naši reprezentativci, dva puta je šutirao Rajčević i jednom Simić i jednom Kocić, ali je golman Ivanjak je zablistao u 28. minutu.

1:1 Opsedamo Ukrajince ali nikako da postignemo gol.

1:1 Simić na drugoj strani dva puta neprecizan.

1:1 Fenomenalni Aksentijević nas spašava dva puta u kratkom periodu, definitivno najbolji golman na prvenstvu.

1:1 Primili smo gol iz auta, naivno, neopreznost naše odbrane. Publika pruža podršku našim igračima.

Postava Ukrajine: Ivanjak, Sorokin, Žurba, Ovsjanikov, Bondar.

Postava Srbije: Aksentijević, Perić, Rakić, Kocić, Rajčević.

Počelo je drugo poluvreme

Naša reprezentacija dosta bolja, zasluženo vodstvo, na drugoj jalovi pokušaji Ukrajne.

Nikola Djota Milosevic iz Smedereva opet odusevio navijace u Areni

A video posted by Blicsport (@blicsport) on Feb 8, 2016 at 10:28am PST

Kraj prvog poluvremena

1:0 Kako igra Kocić. Naš igrač je imao sjajan solo prodor dva minuta pre kraja poluvremena, pa je Bondaru samo preostalo da ga zaustavi grubim faulom.

1:0 Solo prodor Kocića zaustavljen je faulom, posle prekršaja lukav pokušaj Kocića iz daljine.

1:0 Rajčević je topovski šutirao posle duplog pasa sa Pršićem, ali pravo u Ivanjaka, koji je odbio loptu u polje.Spektakularan volej Bondara, brani dobro postavljeni Aksentijević.

1:0 Aksentijević je siguran na golu, do ove utakmice je imao 21 odbranu.

1:0 Iz punog trka je pokušao Rajčević, ali brani golman Ukrajine.

1:0 Koval je nesportski odgurnuo Kocića, ali je prošao bez sankcije, selektor naše reprezentacije traži tajm-aut.

1:0 Aksentijević je jedan od najboljih igrača na ovom šampionatu, svojim sjajnim odbranama je doprineo sigurnosti naše igre.

1:0 Nastavljaju Ukrajinci da prete i ređaju šanse. U devetom minutu su imali još dve šanse, ali su oba puta šutirali pored gola.

1:0 U ovim trenucima igramo malo neoranizovano.

1:0 Šansa za Ukrajinu! Valenko je pucao, Aksentijević odbranio, a Mikola Gricina iz blizine nije uspeo da savlada sjajnog srpskog golmana. Ukrajinci su krenuli agresivnije posle primljenog gola.

1:0 Ukrajinci igraju kao i na celom šampionatu, pritisak po celom terenu i pokušavaju dugim loptama.

1:0 Neverovatno smo krenuli, Simić je pokušao iz zone šest, a pre toga smo imali kontru, nismo iskoristili dve stopostotne šanse, ali ipak sjajan početak naših.

1:0 GOOOLLLL Mladen Kocić postiže gol, kakav šampionat za Kocića, Srbija je rano slomila otpor Ukrajne.

MEČ JE POČEO

Predstavljanje ekipa

Posle pobeda protiv Slovenije sa 5:1 i favorizovane Portugalije sa 3:1, obezbeđen je plasman u četvrfinale i duel sa Ukrajinom.

Naši futsaleri večeras pred 11.000 navijača imaju priliku da ostvare najbolji rezultat našeg malog fudbala u istoriji.

Futsal selekcija Srbije protiv Ukrajine, pred punim tribinama, prvi plasman u polufinale šampionata Evrope.

Ukrajici su zauzeli drugo mesto u grupi B, u kojoj su pobedili Mađarsku sa 6:3, dok su od favorizovane Španije poraženi sa 4:1.

Čak devet igrača Ukrajine igra u istom timu, u ekipi Lokomotive, izuzetno su organizovani i fizički spremni, međutim, reprezentacija Srbije je pobedama protiv Slovenije sa 5:1 i Portugalije sa 3:1 u grupi, pokazala da uz prepunu beogradsku Kombank Arenu i podršku navijača, može do trijumfa protiv svake ekipe.

Srbija i Ukrajina su se do sada jednom sastajali na Evropskim prvenstvima, i to 2007. u Portugaliji, kada je naš tim u grupi pobedio sa 3:2.

"Očekuje nas izuzetno teška utakmica, ništa manje od duela sa Portugalijom. Mnogo smo se istrošili, imali smo jedan dan da se pripremimo za četvrtfinale. Idemo stepenik po stepenik, ova generacija je zaslužila da se plasira među četiri najbolja tima Evrope, jer godinama beleži sjajne rezultate", poručio je Perić.

Njegov saigrač Živanović je poručio da je ekipa priželjkivala Ukrajinu i da će probati da plasmanom u polufinale ostvari san.

"Favoriti smo zbog publike, ali Ukrajina ima odlučan sastav i dugo su zajedno. Stalno su u vrhu, ali svakako da je lakše sa njima nego Špancima. Verujem da možemo do medalje. Borićemo se do kraja, pred ovakom publikom ništa nije nemoguće", istakao je Živanović.

U ostalim četvrtfinalima sastaju se: Španija - Portugal (večeras, 21.00), Rusija - Azerbejdžan (sutra, 18.30) i Italija - Kazahstan (sutra, 21:00).