Profimedia
Vejn Runi

Profimedia

Sprečio bruku... Vejn Runi, Foto: Profimedia

Naravno, ukoliko remi sa Stoukom zvuči kao spas... Ali svakako je, potpisao bi svako, bolje od poraza.

Fudbaleri Junajteda "izvukli su živu glavu" na stadionu "Britanija" pošto su remizirali sa Stoukom - 1:1.

Domaćin je došao u vođstvo autogolom Huana Mate već u 19. minutu. Isti igrač napustio je teren u 67. minutu, a u igru je ušao, ove sezone zapostavljeni, kapiten Vejn Runi!

Skoro 25 minuta proveo je u igri bez učinka, a kada je poraz "đavola" već bio viđen, Runi je u četvrtom minutu nadoknade, iliti, ako vam je lakše, u poslednjoj sekundi utakmice postigao pogodak iz slobodnjaka za izjednačenje.

Runi je ovim pogotkom stigao do brojke od 250 golova postignutih u dresu "crvenih đavola", pa je tako postao najbolji strelac Junajteda u istoriji.

Junajted je sa 41 bodom ostao na šestom mestu, sa bodom, ali i utakmicom manje od gradskog rivala Sitija.

U ostalim mečevima, Everton je sa 1:0 u gostima savladao Kristal Palas, Vest Hem je takođe na gostujućem terenu nadigrao Midlsbro (3:1), VBA je kod kuće sa 2:0 dobio Sanderlend, dok su Bornmut i Votford odigrali nerešeno 2:2.