Detalj sa meča Portugal - Island
Tanjug/AP

Tanjug/AP

Detalj sa meča Portugal - Island, Foto: Tanjug/AP

Portugal je poveo golom Nanija u 31. minutu, a izjednačenje Islandu doneo je Birkir Bjarnason u 50. minutu.

Prvu priliku na utakmici stvorio je Island, već u trećem minutu, ali Gilfi Sigurdson iz dva pokušaja nije uspeo da savlada golmana Portugala.

Posle uvodnih desetak minuta meča Portugal je preuzeo inicijativu, pokušao je prvo Vijerinja, a potom je veliku šansu u 21. minutu propustio Nani. Kristijano Ronaldo je odlično centrirao s leve strane, Nani je šutirao glavom, ali je čuvar mreže Islanda uspeo da spasi svoju mrežu.

Portugal je do prednosti stigao deset minuta kasnije, a Nani je ovog puta bio precizan. Posle akcije po desnoj strani, Andre Gomeš je po zemlji ubacio loptu u kazneni prostor, a Nani je sa pet metara sproveo u mrežu.

Ovaj pogodak Nanija bio je 600. gol na evropskim prvenstvima.

Do kraja prvih 45 minuta nije bilo promene rezultata, a samo posle pet minuta igre u drugom poluvremenu Island je stigao do izjednačenja.

Johan Gudmundson je centrirao sa desne strane, a Bjarnason je ostao potpuno sam na drugoj stativi i nije mu bilo teško da savalada Rui Patrisija za 1:1.

Nani, Rikardo Kvarezma i Ronaldo su do kraja meča pokušavali da donesu pobedu Portugalcima, ali bez uspeha.

U drugom kolu Grupe F Portugal igra protiv Austrije, a Island protiv Mađarske.