Nejmar
EPA/Ian Langsdon
Nejmar

Nejmar, Foto: EPA/Ian Langsdon

Škoti su poveli ranim golom Muse Dembelea, a onda je na scenu nastupio sjajni napadački trio Nejmar - Kilijan Mbape - Edinson Kavani i deklasirao goste, ali i doprineo da PSŽ sa 24 gola sruši rekord Borusije iz Dortmunda po broju postignutih pogodaka u grupnoj fazi.

I to tek večeras primili prvi gol u elitnom takmičenju ove sezone.

Ulogu favorita opravdao je i Bajern, ali uz veliku muku slavio je na gostovanju Anderlehtu Uroša Spajića 2:1 za potvrdu drugog mesta iste grupe.

Paulo Dibala

EPA/Alessandro Di Marco

Paulo Dibala, Foto: EPA/Alessandro Di Marco

U derbiju Juventus i Barselona u Torinu odigrali su bez golova, uz odlično suđenje srpskog arbitra Milorada Mažića,ok je lisabonski Sporting overio treće mesto D grupe pobedom 3:0 nad Olimpijakosom (Uroš Đurđević od 57. minuta).

Junak večeri je Bazel koji je na svom terenu iznenadio Mančester Junajted (Nemanja Matić od 66. minuta) u finišu golom Mihaela Langa.

Mihael Lang

EPA/Partrick Straub

Mihael Lang, Foto: EPA/Partrick Straub

Koliko taj gol znači Švajcarcima govori da su zbog međusobnog skora prestigli CSKA na drugom mestu A grupe.

Nadu za prolaz sačuvao je Atletiko jer je u Madridu bio bolji od Rome 2:0, uz sjajne makazice Antoana Grizmana i Kevina Gameira i poslednje kolo otkloniće ko će između njih u osminu finala.

Aleksandar Kolarov je za Rimljane odigrao ceo meč.

U terminu od 18 sati, Čelsi je trijumfovao u Bakuu protiv Karabaga 4:0, a CSKA protiv Benfike 2:0 u Moskvi.

Rezultati i strelci:

A grupa: CSKA Moskva - Benfika 2:0 (Šćenikov 13, Žardel autogol 56), Bazel - Mančester Junajted 1:0 (Lang 89).

Tabela: Junajted 12, Bazel 9, CSKA 9, Benfika 0.

B grupa: Anderleht - Bajern 1:2 (Hani 63 - Levandovski 51, Toliso 77), Pari Sen Žermen - Seltik 7:1 (Nejmar 9, 22, Kavani 28, 79, Mbape 35, Verati 75, Alves 80 - Dembele 1)

Tabela: PSŽ 15, Bajern 9, Seltik 3, Anderleht 0.

C grupa: Atletiko - Roma 2:0 (Grizman 69, Gameiro 85), Karabag - Čelsi 0:4 (Azar 21 penal, Vilijan 36, 85, Fabregas 71 penal)

Tabela: Čelsi 10, Roma 8, Atletiko 6, Karabag 2.

D grupa: Juventus - Barselona 0:0, Sporting - Olimpijakos 3:1 (Dost 40, 66, Cesar 43 - Ođijđa 86).

Tabela: Barselona 11, Juventus 8, Sporting 6, Olimpijakos 1.