Nikolina Kovač i Saša Kapor
Alo/Ognjen Radošević
Nikolina Kovač i Saša Kapor

Alo/Ognjen Radošević

Nikolina Kovač i Saša Kapor, Foto: Alo/Ognjen Radošević

Iako su već šest godina zajedno, Nikolina i Saša kažu da svakog dana otkrivaju nešto novo u svom odnosu, ali da je sin Nikolaj najveće zajedničko bogatstvo. Oni su pod lupom javnosti još od kada su započeli vezu uoči takmičenja „Zvezde Granda”, a u razgovoru za „Alo!” Nikolina i Saša otkrivaju šta priželjkuju da im se desi u narednom periodu.

Nikolina Kovač i Saša Kapor

Alo/Ognjen Radošević

Nikolina Kovač sa sinom Nikolajem, Foto: Alo/Ognjen Radošević

 Šta vam je lepo donela godina koja prolazi i šta ćete poželeti 31. decembra u ponoć?

Saša: Svaka godina nosi lepe i ružne stvari, ali je bitno da ružnih stvari bude što manje. Želje su samo da smo živi, zdravi i na okupu, a sve ostalo ćemo lako savladati. Ako 2018. bude upola uspešna kao prethodna, imaću mnogo razloga da budem zadovoljan. Već početkom godine izbacujem novu pesmu i krećem u nove radne pobede.


Nikolina: U ovoj godini sam se aktivirala na poslovnom planu i to me veoma raduje. Uradila sam novu pesmu sa Banetom Opačićem, koju ću objaviti sredinom januara. Na privatnom planu mi je najbitnije je da budemo zadovoljni našim odnosom, da živimo u zdravoj atmosferi i da Nikolaj odrasta u srećnoj porodici.

Saša: Trovao sam Nikolinu!

 

Prvi zajednički nastup imali su pre pet godina, u takmičenju „Zvezde Granda“, kada su pevali Sašin duet „Ako ljubav nestane“. Međutim, tek drugi zajednički nastup se pokazao kao sudbonosan.

- Jasno se sećam trenutka kada je Nikolina ušla u klub u kojem smo to veče zajedno nastupali. Sedeo sam sa drugom na terasi kluba nakon probe kada je ušla Nikolina. Međutim, u prvi mah nisam znao da je to ona, video sam samo devojku u crnoj haljini sa plavom kosom i sećam se da sam drugu tada rekao: „Ko je ovo? Moram da je upoznam večeras.“ Pratio sam pogledom njeno kretanje kroz klub i zamislite moje iznenađenje kada je došla do mesta na kojem su sedeli muzičari i kada sam shvatio da je to zapravo Nikolina. Kada smo se rukovali, znao sam da je gotovo. Onda je krenulo klasično trovanje, odmah smo se sutra videli i satima smo razgovarali. Ostalo se zna - prisetio se Saša.

 

Ovu Novu godinu nećete provesti zajedno. Koliko vam je bitno da obeležite sve važne datume i godišnjice?

Saša: Ni prvu Novu godinu, kada je Nikolina bila trudna, nismo proveli zajedno, jer je ona tada radila. Za doček ću pevati u Kanadi, dok će Nikolina biti u Fojnici, pa će novogodišnje praznike sa Nikolajem provesti u Sarajevu, sa svojom porodicom.

Nikolina: Uvek smo razdvojeni za praznike, ali navikli smo na to, jer svih ostalih dana nadoknađujemo propušteno. Već nekoliko godina planiramo da odemo na medeni mesec, a kako sada stvari stoje, biće dobro ako odemo pre 15. godišnjice braka. Šalu na stranu, ali kod nas se sve dešavalo spontano i brzo i uvek bi se isprečilo nešto što bi nam poremetilo planove.

 Da li je 2018. godina u kojoj će Nikolaj dobiti sestru?

Saša: Nikolina i Nikolaj su tim, a ja sam sam protiv svih. Ako bih dobio ćerku, to bi upotpunilo moju viziju života. Deca se ne planiraju, ali bih voleo da postanem tata jedne devojčice.

Nikolina: Deca su naše bogatstvo, nevažno je kog su pola. Možda je drugačija vrsta ljubavi i odnosa prema dečaku i devojčici, ali u vaspitanju detata najvažnije je da vam ne fali ljubavi.

Nikolina Kovač i Saša Kapor

Alo/Ognjen Radošević

Zaljubljeni prkose glasinam: Nikolina i Saša Foto: Alo/Ognjen Radošević

Ko više popušta u vaspitanju sina i na koju Nikolajevu osobinu ste ponosni?

Nikolina: Više vremena provodim sa Nikolajem i često mi bude teško da održim autoritet. S druge strane, svaka Sašina zabrana i odobrenje za Nikolaja imaju veći značaj nego kada ja to kažem. Usvaja od nas da bude dobra osoba, učimo ga deli sa drugima, da zna da pomogne i da ima osećaj za druge ljude, a to je nešto što razvija uz mene.

Saša: Povrh svega što je Nikolina rekla, najvažnije nam je da ga pustimo da bude dete. Nikolaj je velika dobrica, otvoren je prema drugoj deci i čim se nađe u novom okružnju, nađe društvo za igru. Ume da bude nemiran, ali to je sve u granicama normale.

Nikolina Kovač i Saša Kapor

Alo/Ognjen Radošević

Tatinim stopama:I Nikolaj voli muziku Foto: Alo/Ognjen Radošević

Rano ste se ostvarili u ulozi roditelja. Koliko je to bila hrabra odluka?

Saša: Uradio bih to i ranije, da smo se ranije upoznali.

Nikolina: Kada pogledam unazad, shvatam koliko je to bila hrabra odluka. Imala sam samo 22 godine i došla sam u veliki grad da se takmičim u „Zvezdama Granda“ i za kratko vreme su mi se dogodile krupne stvari. U situacijama kada nemam jasnu viziju događaja, puštam emocijama da me nose i nikada ne grešim kada slušam svoje srce. Tako sam želela i nisam imala dilemu. Kada sam saopštila roditeljima da sam trudna i da se udajem, bio je to šok za njih, jer se sve brzo desilo. Kako sazrevam, shvatam koliki bi to bio šok kada bi mi moje dete to sutra saopštilo. Nema kajanja kada radite nešto iz ljubavi.

Nikolina Kovač i Saša Kapor

Alo/Ognjen Radošević

Nikolina Kovač i Saša Kapor, Foto: Alo/Ognjen Radošević

Nedavno se u medijima ponovo pojavila informacija o navodnoj krizi u vašem braku. Koliko ima istine u tim navodima?

Nikolina: Nijedan odnos nije idealan i iako smo na prvi pogled potpuno različite osobe, trudimo se da se upotpunimo i nađemo pravi jezik. Fokusirana sam na porodicu i posao i nemam vremena da čitam priče o svom razvodu.

Saša: Daleko od toga da je idealno, ali nema krupnih stvari koje mogu da naruše naš odnos. Bitno je da nam je suština ista i da imamo isti pogled na to kako treba da se održava porodica. Kada se Nikolaj rodio, shvatio sam da smo napravili naš mali svet i da ću se ceo život truditi da ga održim, jer sam dete razvedenih roditelja. Godinama sam živeo na relaciji Srbija-Švedska, malo kod mame, malo kod tate, a taj period je bio potpuna destrukcija mog života. Kada mi je najvažnije bilo da nađem stabilnost u životu, konstantno sam menjao škole i gradove. Ne bih želeo da Nikolaj doživi čak i jedan procenat onoga što sam ja doživeo.

Ko u vašoj kući vodi glavnu reč?

Nikolina: Oboje smo karakterno jaki, bez obzira na to što svima delujem krhko. Volim kad učestvujemo zajedno u odlučivanju, a vremenom smo naučili kako da nađemo kompromis. Konsultujemo se o važnim stvarima i svakoima pravo na sopstveno mišljenje.

Saša: Dogovaramo se o svemu, a ljudi se vremenom skapiraju kakvi su i bolje se razumeju.

Nikolina Kovač i Saša Kapor

Alo/Ognjen Radošević

Saša sa naslednikom, Foto: Alo/Ognjen Radošević

Ovog leta ste nastupali zajedno. Kako publika reaguje na vas i da li se desilo da vam fanovi prilaze?

Saša: Imali smo nekoliko zajedničkih nastupa i odlično smo se proveli. Kao prave kolege, dopunjavali smo se na sceni i svirke su protekle odlično.

Nikolina: Važno je da imate poverenje u partnera, i u životu i na sceni. Nas dvoje smo pravi profesionalci kada je reč o nastupima.

Komentari (3)

nedjo

30.12.2017 21:54

ovaj decko se toliko upropastio,izgledom ,pesmama,bogami i odabirom supruge,, vidi joj se u očima opasna drskost i arogancija

Indeks

31.12.2017 07:07

Ova Nikolina sva bezlicna, neupecatljiva, bez trunke energije...... Kakvu karijeru takva osoba moze da ostvari?Pevacica na papiru! A Sasa, ozenio se na brzaka, prvom koja je htela da mu rodi i sad zamislite kakav je to brak! Sva ova praznicna idila koju nam oni pokusavaju da predstave, je sarena laza. Nema ljubavi na silu, ni po navici, ni zbog deteta.......Kad tad ce ovo puci. Neko od njih nece moci da podnese toliku razliku i u karakterima, u naravima, toliku glumu.

Perivoj

31.12.2017 15:31

@Indeks - Ovi minusi nisu od fanova, nisu valjda toliko bolesni da se time bave rade pred docek, Kapor nasao sistem i neke njegove ljude koji znaju kako se to radi na brzaka ali ne vredi mu to nista, istina je istina a sto boliiiii....Ova njegova providna nece ovo da cita, nece....hahahaha....laz za medalju, minusi dokaz.