Sud Presuda Pravda
Profimedia
Sud Presuda Pravda
Ilustracija, Foto: Profimedia

Apelacioni sud potvrdio je presudu kojom je Milorad Banović oslobođen optužbe da je 6. juna 2003. u Beogradu, na kolovoznoj traci autoputa za odvijanje saobraćaja u jednom smeru iz pravca Niša prema Novom Beogradu, na mostu Gazela, počeo nepropisno preticanje, prilikom čega je maloletni saputnik iz njegovog vozila zadobio smrtonosne povrede, dok su putnici B. B. i drugo maloletno lice zadobili lakše.

Istom presudom, Branko Pavlović oslobođen je optužbe da je izvršio teško delo protiv bezbednosti saobraćaja i nepružanje pomoći licu povređenom u saobraćajnoj nezgodi.

Pavlović se teretio da je 6. juna 2003. u Beogradu na autoputu Niš-Beograd, na mostu Gazela, upravljajući svojim vozilom iz pravca Niša prema Beogradu, srednjom saobraćajnom trakom, brzinom od 156,4 kilometra na sat, iako je na tom delu dozvoljena brzina 80 km na sat, zbog čega je u sustizanju naletelo na vozilo kojim je upravljao Banović, brzinom od oko 60 kilometara na sat. Pavlović je pobegao sa mesta nesreće i nakon dva dana se prijavio policiji.

Komentari (2)

sone bre

24.01.2016 12:14

2oo3-2o16 ? Alo srucnjaci TRINAEST godina ? Ko su sudije, ko su njihovi sefovi,ko su... ?

penzioner

24.01.2016 13:10

Znaci, kako se vidi iz teksta, dozvoljeno je voziti gazelom 150 km/h i moze se ubijati i pobeci sa ljca mesta! Bravo za pravosudje, koje radi po principu, ko da vise!!!