NATO samit u Varšavi
Tanjug/AP
NATO samit u Varšavi

Tanjug/AP

NATO samit u Varšavi, Foto: Tanjug/AP

Tokom sinoćne večere, lideri Severnoatlantske alijanse izneli su "mračne ocene" o geopolitičkim namerama Rusije, složivši se da će Moskva "verovatno iskoristiti bilo kakvu ranjivost" na Zapadnom Balkanu, u Moldaviji i Ukrajini, rekao je neimenovani zvaničnik NATO.

Američki predsednik Barak Obama i drugi lideri Alijanse su se tokom razgovora u petak uveče saglasili da je potrebno održati "čvrst i jedinstven stav" o Rusiji i da Moskva mora da ispuni svoje obaveze u skladu sa sporazumima iz Minska u cilju prestanka borbi na istoku Ukrajine, rekao je isti zvaničnik.

Lideri NATO su se tokom večere posebno fokusirali na Zapadni Balkan i zemlje bivše Jugoslavije, navodi američka agencija.

Obama i drugi lideri NATO počeli su danas drugi dan samita u Varšavi, za koji se očekuje da će dovesti do odluka o Avganistanu, centralnom Mediteranu i Iraku.

Lideri Alijanse su se juče dogovorili da razmeste multinacionalne snage na Baltiku i u Poljskoj kako bi odvratili bilo kakvu potencijalnu rusku agresiju i naložili su svojim izaslanicima da objasne ove mere Moskvi naredne sedmice, saopštio je generalni sekretar Alijanse Jens Stoltenberg.

Komentari (1)

bosa

11.07.2016 16:30

počeće oni svi da se bave sobom i svojim problemima, živi bili pa videli, a počelo je.