Nemanja Matić
EPA/Jose Manuel Vidal

Burno u Sevilji, Foto: EPA/Jose Manuel Vidal

"Đavoli" bez pobede u Sevilji, Nemanja vredeo kao ceo tim

Mančester junajted kao glavni cilj zacrtao je za večeras da ni po koju cenu ne izgubi i njega je ispunio.

Predvođen sjajnim Nemanjom Matićem i od 17. minuta Polom Pogbom, Junajted je gazio ka golu Sevilje očekujući da će već u prvih 45 minuta igre doći do željenog rezultata.

Međutim, dogodilo se suprotno - na terenu je dominirala Sevilja, naročito Mjurijel, a u finišu poluvremena David de Hea morao je da se izvija koliko je dug posle šuteva Koree i N'Zonzija.

Lukaku je s druge strane bio najopasniji po gol Rika ali nije uspeo da mu zatrese mrežu. Pogba je u 17. minutu zamenio povređenog Ereru ali još jednom je na sredini terena bio u senci našeg Matića.

Sevilja

Sevilja je mogla i do pobede, Foto: EPA/Jose Manuel Vidal

U finišu meča obe ekipe propustile su po jednu odličnu priliku za gol ali su na kraju mreže ipak mirovale.

I Sevilja ima za čim da pati jer je imala 25 šuteva u okvir gola De Hee.

Šahtjor posle preokreta nadigrao "vučicu"

U Harkovu se igrao "totalni" fudbal, bez sekunde pauze. U prvih pet minuta svet je video po jednu kolosalnu šansu na obe strane.

Prvo je Šahtjor bio na korak od gola koji bi i pao da u redovima Rimljana nije bilo Aleksandra Kolarova, a onda je Čengiz Under napravio dar-mar u odbrani Ukrajinaca, potom i Džeko ali bez uspeha.

Roma

EPA/Sergey Dolzhenko

Slavlje igrača Rome posle gola, Foto: EPA/Sergey Dolzhenko

Kolarov, Strotman i Under naročito su se isticali u prvom poluvremenu što je na kraju rezultiralo i golom.

Nakon što je osmislio šta će s loptom, Kolarov je uputio pas ka Perotiju, a ovaj ka Džeku koji je pronašao u poslednjem trenutku Undera za 1:0.

Gol iz 41. minuta prenuo je Šahtjor koji, za razliku od većine timova koji bi pali u nastavku, nije dozvolio taj luksuz već je krenuo na sve ili ništa.

Posle lepog gola Fereire iz 52. minuta usledila je "bomba" Tajsona sa distance ali ostalo je 1:1.

U 71. minutu eksplodirao je stadion u Harkovu - Fred je maestralno izveo slobodan udarac poslavši loptu pod prečku gola Rome za konačnih 2:1.