Nevera: Džejms Milner
Profimedia
Nevera: Džejms Milner, Foto: Profimedia

Prvo poluvreme nije donelo mnogo uzbuđenja, bilo je nekoliko polušansi sa obe strane, ali su mreže mirovale.

Sva četiri gola viđena su u drugom delu meča, a u finišu je usledila prava drama i šok za domaće navijače.

Najpre je Firmino u 59. minutu doveo "redse" u vođstvo i još jednom pokazao da se nalazi u sjajnoj formi. Na 2:0 povisio je Lalana desetak minuta kasnije i tada je već počelo slavlje na tribinama, kao i na klupi domaćeg tima, ne slutivši šta ih čeka u nastavku.

Igrao se 82. minut kada je Adam Džonson posle sjajno izvedenog slobodnog udarca smanjio na 2:1 i donekle uneo neizvesnost u meč. Samo mkinut pre isteka regularnog toka, posle Kazrijeve asistencije Džermejn Defo je doneo veliki bod pretposlednjoj ekipi u ligi i time utišao ceo "Enfild", pa i Liverpul, izuzev one "plave strane grada".

Četa Jirgena Klopa propustila je priliku da uhvati priključak za vrh tabele, tako da se sada nalaze na devetom mestu sa 35 osvojenih bodova.