Gonzalo Iguain
EPA/Facundo Arrizabalaga

Gonzalo Iguain, Foto: EPA/Facundo Arrizabalaga

"Stara dama" najjača kad je najteže

Kakav preokret u Londonu! Juventus je gubio na poluvremenu od Totenhema i činilo se da nema snage za preokret ali onda se dogodilo čudo.

Trener crno-belih Masimilijano Alegri na teren je poslao sledeći sastav: Bufon, Barzalji, Benatija, Kjelini, Sandro, Pjanić, Kedira, Matuidi, Dibala, Daglas Košta i Iguain.

Njegov kolega na klupi Totenhema Maurisio Poketino opredelio se za ovaj tim: Ljoris, Tripije, Sančez, Vertongen, Dejvis, Dajer, Dembele, Eriksen, Ali, Son i Kejn.

Totenhemu je pripalo prvo poluvreme. Briljirali su Eriksen i Son a ovaj drugi je u 39. minutu iskoristio pospanost odbrane Juventusa za 1:0.

Alegri je probudio ekipu u svlačionici i podigao ih do te mere da smo u drugom poluvremenu gledali drugi Juventus.

Naročito se isticao Gonzalo Iguain koji je u 64. minutu posle asistencije Samija Kedire matirao Ljorisa.

Posle samo tri minuta Juventus je utišao London - maestralni Iguain je "izvrteo" čuvare, poslao pas ka Paolu Dibali kome nije bilo teško da digne navijače na noge.

Mančester siti

EPA/Peter Powell

Mančester siti - Bazel, Foto: EPA/Peter Powell

Bazel učinio ono što ni najveći ne mogu - pobedio je Siti

Mančester siti je posle 4:0 u Bazelu revanš sa šampionom Švajcarske dočekao poprilično nezainteresovan. Menadžer Pep Gvardiola izveo je na teren ovaj tim: Bravo, Danilo, Stouns, Laport, Zinčenko, Ture, Gundogan, Foden, B. Silva, Sane i Žezus.

Bazel je s druge strane igrao u ovom sastavu: Vačlik, Suši, Frej, Lakroa, Die, Zufi, Lang, Riveros, Bua, Eljunusi, Oberlin.

Od samog početka bilo je vidljivo da je Sitiju stalo do rezultata koliko i sinoć Liverpulu protiv Porta.

Oba engleska predstavnika odradila su sav posao u prvim utakmicama pa im je revanš bio puko odrađivanje posla.

U odnosu na Porto sinoć, Bazel nije želeo da ovaj duel doživi kao trening te je krenuo s namerom da pobedi!

I uspeo je u tome iako je Siti prvi došao do prednosti preko Žesusa koji je u 7. minutu iskoristio dobar centaršut Bernarda Silve.

Samo 10 minuta kasnije Eljunusi je uputio strašno jak i precizan udarac s distance i Bravo je bio nemoćan.

Konačan rezultat postavio je reprezentativac Švajcarske Mihael Lang u 71. minutu utakmice.