Crvena zvezda - Irtiš
M. Metlaš

M. Metlaš

Crvena zvezda - Irtiš, Foto: M. Metlaš

Prva utakmica u Pavlodaru završena je rezultatom 1:1, pa se očekvialo da crveno-beli u beogradu pred svojim navijačima završe posao.

Da će tako i biti moglo se osetiti već u 10. minutu, kada je Donald doveo crveno-bele u vođstvo fantastičnim golom iz slobodnog udarca s oko 20 metara iskosa sa leve strane. Golman gostiju je paradom samo ulepšao pogodak.

Zvezda je bila dominantnija u prvom delu igre, ali više golova nije bilo, iako su crveno-beli imali nekoliko izglednih prilika.

S druge strane, gosti su prvi put zapretili zek u 31. minutu, ali je Manojlović lako otklonio opasnost.

M. Metlaš

Drugo poluvreme prošlo je u sličnom odnosu snaga, Zvezda je imala inicijativu, gosti nekoliko puta slabo pokušali da zaprete, pa se čekalo na drugi gol koji je stigao u 76. minutu.

U 76. minutu Slavoljub Srnić je skinuo kamen sa srca navijačima svog tima, pošto je sjajno utrčao na centaršut Branka Jovičića, koji je sjajno prošao po levom boku, i sa linije peterca pogodio gol gostiju.

Do kraja utakmice bilo je još nekoliko pokušaja Rikardinja i Kange, ali nije bilo promene rezultata.

Već za sedam dana Zvezda će u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope ugostiti Spartu iz Praga.