FK Partizan
M. Metlaš
FK Partizan
FK Partizan, Foto: M. Metlaš

Od gotovog umalo veresija! Indolentnost je mogla skupo da košta fudbalere Partizana u meču 8. kola Superlige Srbije sa OFK Beogradom - 2:1.

Tim iz Humske je već u 34. minutu poveo sa 2:0, ali...

Istrošeni od izazova na evro-sceni, emotivno ispražnjeni nakon eliminacije od BATE-a, crno-beli su potpuno stali.

Gosti su smanjili prednost šampiona Srbije i do kraja meča ozbiljno napadali. Da Živko Živković nije bio pribran i skoncentrisan izabranici Zorana Milinkovića su lako mogli da ostanu bez trijumfa.

Trener tima iz Humske je rešio da promeša karte. Fabrisio i Petrović su završili na klupi a na terenu su se od prvog minuta našli Bandalovski i Ćirković. Stefan Babović je duel pratio sa tribina a njegovo mesto zauzeo je kapiten Saša Ilić.

FK Partizan

Golman tima sa Karaburme Čupić je već u 5. minuto morao da vadi loptu iz svoje mreže. Pravi mat u tri poteza, sjajan akcija koju je lagano završio Andrija Živković.

Drugi pogodak na meču delo je Ivana Šaponjić. Mladi napadač je u 34. minutu glavom pogodio gol rivala. Dugo su se gosti bunili. Izabranici Dragoljuba Bekvalca su signalizirali ofsajd. A da li Šaponjić bio u nedozvoljenoj poziciji procenite sami.

OFK se probudio u drugom poluvremenu. Nikola Ignjatijević je posle pravog “bilijara” u kaznenom prostoru pogodio gol domaćeg tima.

Do kraja meča “romantičari” su pretili ali je i pored ne tako sigurno igre Partizan uspeo da saćuva prednost.

Domaća scena trpi ovakve partije, Evropa sigurno ne... Navijači crno-belih mogu da budu zadovoljni jedino bodovima.

Ako ovako bude igrao, Partizan nema šta da traži protiv Bilbaa i ostalih rivala u grupi.