Vaterpolo Srbija - Grčka
Tanjug/AP 29-07-2017

Vaterpolo Srbija - Grčka, Foto: Tanjug/AP

Nije ona najsjajnija, ali je nastavljen niz osvajanja odličja na najvećim takmičenjima.

Odmah od početka zutakmice ekipa Dejana Savića krenula je onako kako smo navikli i postavila stvari na svoje mesto. U prvoj četvrtini su brzo došli do vođstva od 3:0, ali su se Grci posle tajmauta trgli i prišli na gol razlike. Do kraja tog dela igre naši momci su postigli dva, a Grci jedan pogodak, pa je prva četvrtina završena rezultatom 5:3.

U drugoj četvrtini srpski tim je bez većih problema povećao prednost na 7:4. a treća je završena sa po tri pogotka sa svake strane - 10:7.

Poslednji period igre počeo je pogotkom "delfina". Grci su uzvratili, ali se videlo da nemaju snage da pokušaju da se rezultatski približe našem timu, a kamoli da učine nešto više.

Do kraja utakmice rezultat se nije menjao, pa su "delfini" svetku bronzu osvojili pobedom od 11:8.

Najbolji u našem timu bli su Duško Pijetlović i Sava Ranđelović sa po dva gola, a po jednom su se među strelce upisali Dušan Mandić, Nemanja Ubović, Milan Aleksić, Miloš Ćuk, Viktor Rašović, Filip Filipović i Andrija Prlainović.

Kod Grka su najefiksniji bili Janis Funtulis i Angelos Vlahopulos sa po tri pogotka.