Arturo Vidal, Leo Mesi Ćile - Argentina
Profimedia

Profimedia

Arturo Vidal, Leo Mesi Ćile - Argentina, Foto: Profimedia

Čile je osvojio titulu Kopa Amerika, posle rovovske borbe, i posle penala koje su rešili u svoju korist i za titulu konačnim rezultatom 4:2 posle penala (0:0 u regularnom toku).

Međutim, glavni tragičar utakmice je bio sudija Heber Lopes.

Lopes je prvo zasluženo isključio igrača Čilea Marsela Dijaza koji je zaslužio prvi, a i drugi žuti karton. Međutim on je napravio neverovatnu grešku, kada je ničim izazvano, dodelio direktan crveni karton igraču Argentine Markusu Rohu.

Argentinci su imali 15 minuta igrača više, ali to kroz igru nisu uspeli da kompenzuju.

Utakmica je bila tvrda od samog početka, pa ko kraja 120-og minuta.

Najbolju šansu na utakmici je propustio Iguain kada je ostao sa Karlosom Bravom "1 na 1".

U toj situaciji šutirao je  pored gola, iako je pokušao da golmana Čilea izbaci driblingom.

Nakon tog promašaja ubrzo je bio zamenjen, a u igru je ušao Kun Aguero.

Jedinu dobru priliku Čile je napravio u produžetku kada je Vargas šutirao glavom, posle sjajnog prodora i centaršuta, ali Romero je skinuo loptu koja je išla u levi ugao gola.

Nakon promašaja Mesija i Biglije sa bele tačke, Silva je stavio tačku na ovo finale, prevarivši golmana koji se bacio u suprotnu stanu, i doneo Čileu titulu Kopa Amerika.