Policija odnela lobanju na veštačenje: Mesto na kojem je nađena
Alo!/Ana Paunković
Policija odnela lobanju na veštačenje: Mesto na kojem je nađena

Alo!/Ana Paunković

Otrov bacali u kesama - Ilustracija, Foto: Alo!/Ana Paunković

Policija istražuje i još je nepoznato ko je ostavio otrovni insekticid čije je korištenje strogo zabranjen u Srbiji i EU, a sumnja se da je donet iz Albanije ili Turske.

Policija istražuje ko je ostavio otrovni insekticid čije je korištenje strogo zabranjen u Srbiji i EU, a sumnja se da je donet iz Albanije ili Turske.

Odmah po dojavi polcija i inspektori su izašli na teren, koji je detaljno pretražen. Pronađeno je 19 kesa sa oko 10 kilograma furadina.

Otrov je bio kamufliran u kesama među ostacima hrane, a nepoznato je ko ga je i zašto ostavio. Da su te kese dospele u vodovod, cela Sremska Mitrovica bi se potrovala.

Kese sa furadinom pronašao je Milenko Drotarević, koji je alarmirao policiju. Njegov pas je uginuo pet minuta nakon što je nanjušio otrov.

- Što je najgore tog otrova najverovatnije ima na još nekim lokacijama, koje sada "češljaju" šumari "Vojvodina šuma". Komunalna policija i sve inspekcije su na terenu, ništa ne prepuštamo slučaju - rekao je za Informer Ljubomir Vujačić, zamenik načelnika Gradske uprave komunalne poslove Sremske Mitrovice.

Komentari (3)

ŠOJKE

05.01.2018 11:26

OBRENOVAC I REDOM!

Kristina

05.01.2018 16:51

Terorizam.

Sanja_Bgd_Bre

06.01.2018 10:33

Monstruma naci sto pre i kazniti za pokusaj trovanja(ubistva)vise ljudi i pasa!!!